Zemiakové placky podľa starej mamy trochu inak

Info:

5 ks
Predpríprava: 20 minút
Príprava: 20 minút
Príprava spolu: 40 minút
1 ks obsahuje:
160 kcal
Sacharidy: 28 g
Tuky: 3 g
Bielkoviny: 7 g

Úvod:

Je tu ďalší štvrtok a s ním aj náš ďalší, zdravší recept zo slovenskej kuchyne! Tento krát som sa rozhodla pripraviť zemiakové placky, ktoré sa nebudú vysmážať, ale piecť! Čo nám zníži asi o polovicu menej nežiaducich kalórií a tukov, ako keby sme ich mali vysmážať. V recepte na zahustenie som použila celozrnnú múku, ale ak ich chcete mať chrumkavejšie, zahustite celozrnnou strúhankou.

Recept je pohodlne jednoduchý a rýchly a môžete si ich vychutnať bez viny. Do receptu odporúčam nastrúhať trochu jabĺčka, potom sú chutnejšie. Množstvo uvedených korením zvoľte podľa vlastnej chuti, aj cesnak, ja osobne mám rada veľa cesnaku, dávam aj 4 strúčiky, ale 2-3 sú ideálne.

Servírujeme s kyslou kapustou. 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● mleté čierne korenie - - - -
● olivový olej - 1 PL -
● vajce - 1 ks -
● cesnak (strúčik) - 2-3 ks -
● vaječný bielok - 1 ks -
● najemno nakrájaná cibuľa - 1 ks -
● rasca - - - -
● celozrnná múka stredná - 5 PL -
● sušený majorán - 2 ČL -
● väčšie zemiaky - 5 ks -

Postup:

Rúru som si predhriala na 200 stupňov. Plech som si vyložila papierom na pečenie, ktorý som potrela olivovým olejom.

Zemiaky som si nastrúhala ručne nahrubo a premiestnila ich do misy. Potom som k nim pridala najemno nakrájanú cibuľu, celozrnnú múku, cesnak, soľ a ostatné korenia. Nakoniec som do zmesi vmiešala vajce, bielok + 1 PL olivového oleja. Cesto som naberala lyžicou a placky tvarovala na plechu.

Piekla som 10-12 minút na jednej strane, potom som ich pretočila a piekla ďalších 5-6 minút, alebo dokiaľ nebudú pekne zlatisté.

Dobrú chuť. 🙂