Pohánkový nákyp s mangom a pekanovými orechami

Info:

6 porcií
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 50 minút
Príprava spolu: 55 minút
1 porcia (200g) obsahuje:
359 kcal
Sacharidy: 47 g
Tuky: 12 g
Bielkoviny: 10 g

Úvod:

Predstavujeme vám luxusný a zároveň bezkonkurenčný nákyp z pohánky s exotickým mangom preliaty kokosovým mliekom. A viete v čom je ešte taký super? Je absolútne bez lepku a bez laktózy! 🙂
Tak čo, prehovoril vás?

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - štipka - -
● banán - 1 ks -
● mletá škorica - 1 ČL -
● kokosový olej - 1 PL -
● vaječný bielok - 3 ks -
● žĺtok - 3 ks -
● agáve sirup - 2-3 PL -
● kokosové mlieko light - 400 ml -
● čerstvé mango - 350 g -
● lúpaná pohánka - 250 g -
● vanilkový lusk - 1 ks -
● pekanové orechy - 80 g -

Postup:

Pohánku som si namočila na 1 hodinu do vody a vodu zliala preč. V hrnci som si priviedla kokosové mlieko k varu (použite redšie kokosové mlieko s menším množstvom tuku, ktoré predávajú v krabici, nie to smotanové v plechovke) a pridala premytú pohánku. Pohánku som za stáleho miešania varila cca 5 minút, plameň vypla, zakryla ju pokrievkou a nechala 15 minút ešte odpočívať, aby vsiakla tekutinu. Zatiaľ som si z bielok a štipky soli vyšľahala tuhý sneh. V ďalšej miske som si vyšľahala metličkami žĺtka, rozpučený banán, agáve sirup, vnútro z vanilkového lusku a kokosový olej dopenista.
Do žĺtkovej zmesi som primiešala pohánku, nakrájané mango, dochutila škoricou a zľahka premiešala sneh z bielkov. Zmes som vyliala do vymazanej formy (22×22 cm), vrch posypala posekanými pekanovými orechami a piekla 30 minút pri 200 stupňoch.
Podávame s čerstvým mangom preliate kokosovou smotanou.

Dobrú chuť.