Pšenové šúľance s makom

Info:

2 porcie
Predpríprava: 25 minút
Príprava: 10 minút
Príprava spolu: 35 minút
1 porcia (1/2 množstva) obsahuje:
264 kcal
Sacharidy: 50 g
Tuky: 2.50 g
Bielkoviny: 7 g

Úvod:

Keď už mám mäsa po krk, prichádza na rad bezmäsitý deň. Bezmäsitý deň u mňa často znamená sladký obed, ktorý občas príde vhod a spríjemní deň. Aj vám? 😉
Myslím si, že skoro každý z nás má rád naše sladké tradičné jedlá, takže opäť som siahla po recepte na šúľance. Tentokrát sú bezlepkové, bezlaktózové a navyše vegan. Nikdy by mi nenapadlo, že aj zo pšena sa budú dať pripraviť takéto skvelé, jemné a navyše zdravé šúľance.
Neváhajte a ihneď sa pustite do prípravy. 😉 Tá chuť bude stáť za to. Pšeno, gaštanová múka, bio puding, mak… 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

3/4 šálky - voda
1/3 šálky - neuvarené pšeno
1/2 šálky - gaštanová múka
1 a 1/2 PL - vanilkový bio puding
- - - mletá škorica
- - - mleté orechy
- - - mletý mak
- - - med/javorový sirup/agave
- - - rozpustený kokosový olej
- - - hrudkovitý tvaroh

Postup:

Pšeno som dvakrát prepláchla vriacou vodou, aby som ho zbavila horkosti. Následne som pšeno uvarila vo vriacej vode, kým nenasiaklo všetku tekutinu a nechala ho úplne vychladnúť.
Keď bolo pšeno vychladnuté, primiešala som múku, puding a vypracovala na pomúčenej doske nelepivé cesto. Cesto som si prekrojila na dve polovice a z každej polovice som vyšúľala dlhší valček, z ktorého som krájala menšie šúľance.
šúľance som uvarila vo vriacej vode so štipkou soli. Keď vyplávali na povrch, vytiahla som ich z vody. Hotové šúľance som posypala mletým makom, zľahka poliala javorovým sirupom a kokosovým olejom.

Dobrú chuť. 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy