Zázvorové pečivo

Info:

40 ks
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 90 minút
Príprava spolu: 105 minút
1 ks obsahuje:
55 kcal
Sacharidy: 7.50 g
Tuky: 2.50 g
Bielkoviny: 1.50 g

Úvod:

U nás doma je toto čajové pečivo tradíciou cez vianočné obdobie. Majú intenzívnu čokoládovú chuť, nie sú moc presladené, pridaním mletého zázvoru príjemne zahrejú a chytia jemnú pikantnosť.
Ideálne sa hodia k čaju. 🙂
S cestom sa veľmi dobre pracuje a pri vykrajovaní nepotrebujú skoro žiadnu múku. Ak chcete, aby cesto bolo po upečení mäkké a krehké stačí piecť tak 5-7 minút, a ak chcete, aby cesto bolo chrumkavé a pripomínalo sušienky, pečte o niečo dlhšie (približne 10 minút).

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

2 ČL - mletá škorica
1/3 šálky - med/javorový sirup/agave
3 a 1/4 šálky - špaldová múka hladká
1/3 šálky - práškové kakao
1 ČL - jedlá sóda
1 ČL - kypriaci prášok do pečiva
1 ks - vajce
2 ČL - mletý zázvor
1 ČL - mleté klinčeky
1/2 šálky - rozpustený kokosový olej
1/2 šálky - kokosový cukor
1 ČL - soľ
50 g - nasekaná kvalitná horká čokoláda

Postup:

V jednej miske som si zmiešala múku, kakao, škoricu, zázvor, klinček, soľ, jedlú sódu a prášok do pečiva. V druhej miske som vymiešala ručne metličkami kokosový cukor s kokosovým olejom. Potom som pridala vajce, med, rozpustenú čokoládu a znova dobre vymiešala.
Do mokrej zmesi som postupne pridávala múku a miešala (nedávajte múku naraz, cesto by malo byť tuhšie, ak sa vám lepí, pridajte viac múky). Cesto som zabalila do potravinárskej fólie a nechala aspoň 1 hodinu odpočívať v chladničke. Po 1 hodine som cesto vybrala a rozdelila na 3 časti. Cesto som rozvaľkala na cca 1 cm hrúbku a vykrajovala formičkami vianočné tvary na plech vyložený papierom na pečenie. Piekla som 5-7 minút pri 180 stupňoch.

Dobrú chuť!

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy