Zázvorové pečivo

Info:

40 ks
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 90 minút
Príprava spolu: 105 minút
1 ks obsahuje:
55 kcal
Sacharidy: 7.50 g
Tuky: 2.50 g
Bielkoviny: 1.50 g

Úvod:

U nás doma je toto čajové pečivo tradíciou cez vianočné obdobie. Majú intenzívnu čokoládovú chuť, nie sú moc presladené, pridaním mletého zázvoru príjemne zahrejú a chytia jemnú pikantnosť.
Ideálne sa hodia k čaju. 🙂
S cestom sa veľmi dobre pracuje a pri vykrajovaní nepotrebujú skoro žiadnu múku. Ak chcete, aby cesto bolo po upečení mäkké a krehké stačí piecť tak 5-7 minút, a ak chcete, aby cesto bolo chrumkavé a pripomínalo sušienky, pečte o niečo dlhšie (približne 10 minút).

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● mletá škorica - 2 ČL -
● med/javorový sirup/agave - 1/3 šálky -
● špaldová múka hladká - 3 a 1/4 šálky -
● práškové kakao - 1/3 šálky -
● jedlá sóda - 1 ČL -
● kypriaci prášok do pečiva - 1 ČL -
● vajce - 1 ks -
● mletý zázvor - 2 ČL -
● mleté klinčeky - 1 ČL -
● rozpustený kokosový olej - 1/2 šálky -
● kokosový cukor - 1/2 šálky -
● soľ - 1 ČL -
● nasekaná kvalitná horká čokoláda - 50 g -

Postup:

V jednej miske som si zmiešala múku, kakao, škoricu, zázvor, klinček, soľ, jedlú sódu a prášok do pečiva. V druhej miske som vymiešala ručne metličkami kokosový cukor s kokosovým olejom. Potom som pridala vajce, med, rozpustenú čokoládu a znova dobre vymiešala.
Do mokrej zmesi som postupne pridávala múku a miešala (nedávajte múku naraz, cesto by malo byť tuhšie, ak sa vám lepí, pridajte viac múky). Cesto som zabalila do potravinárskej fólie a nechala aspoň 1 hodinu odpočívať v chladničke. Po 1 hodine som cesto vybrala a rozdelila na 3 časti. Cesto som rozvaľkala na cca 1 cm hrúbku a vykrajovala formičkami vianočné tvary na plech vyložený papierom na pečenie. Piekla som 5-7 minút pri 180 stupňoch.

Dobrú chuť!