Cesnakovo-cukinová focaccia

Info:

8 ks
Predpríprava: 90 minút
Príprava: 35 minút
Príprava spolu: 125 minút
1 ks obsahuje:
184 kcal
Sacharidy: 25 g
Tuky: 4 g
Bielkoviny: 6 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Focaccia je talianska placka, ktorá pripomína naše osúchy. Je to nečakane jednoduché na prípravu a môžete si ju prispôsobiť vašim chutiam. Ja som ju tento krát zvolila pripraviť na individuálne porcie a vznikli z toho tieto mini focaccia žemličky. Zvyčajne sa pripravuje na celý plech a potom nakrája.

Výsledok boli nádherne jemné, krehké a voňavé kúsky. Určite si ju rýchlo obľúbite a prekvapíte nie len vás, ale aj vašu návštevu, či priateľov! 🙂

Odporúčam aj kombináciu olivového oleja a byliniek, posypať môžete aj opečenou cibuľkou alebo potrieť cesnakom a sušenými paradajkami, alebo olivami. Je to len a len na vašich chutiach. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

1 PL - med/javorový sirup/agave
2 PL - olivový olej
2 a 1/2 šálky - žitná múka hladká
1/2 - 1 ČL - soľ
2 ČL - sušené droždie
1 šálka - teplá voda
2 ČL - čerstvá bazalka
1/2 šálky - strúhaný parmezán
1 ks - vajce
2 ks - cesnak (strúčik)
1/2 ks - nastrúhaná cukina

Postup:

Vo väčšej miske som si teplú vodu zmiešala s droždím a medom do rozpustenia a nechala aspoň 5 minút odpočívať. Potom som pridala olivový olej, soľ a múku. Cesto som vypracovala rukami na pomúčenej doske, miesila som dokiaľ mi nevzniklo nelepivé cesto. Vypracované cesto som celé potrela olivovým olejom a nechala v miske zakryté kysnúť najmenej 1 hodinu (cesto by sa malo zdvojnásobiť). Vykysnuté cesto som rozdelila na 8 menších kúskov a položila ich na plech vyloženým papierom na pečenie. Zakryté som ich nechala ešte 15 minút kysnúť.

Rúru som si zatiaľ predhriala na 180 stupňov a v miske zmiešala všetky suroviny, ktorými posypeme povrch focaccie. Každý kus som potrela rozšľahaným vajíčkom a posypala cukinovou zmesou.

Piekla som 30-35 minút do zlatista.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy