0696. Doslova tekvicové žemličky_04

Doslova tekvicové žemličky

Výživové Hodnoty:

8 porcií / ks
120 minút
1 ks obsahuje:
149 kcal
28 g sacharidov
2 g tuku
6 g bielkovín

Popis:

No nie sú chutné? :) Čo je krajšie v jesennom období, ako tvorenie nových a zaujímavých receptov z tekvice? Takmer celý rok na tekvicu ani nepomyslím, ale keď príde farebná jeseň, máme ju každý deň na stole v inom prevedení. Aj vy? Tieto tekvicové žemličky sú krásne nadýchané a jemne sladké a s týmto unikátnym tvarom vyčaria na stole slávnostný a radostný nádych. Príprava je jednoduchá a zábavná - nič zložité. Poďme sa pozrieť na postup. ;)
Air Force 1 Tenisky Low Biele
Tenisky Air Force 1 na našom druhom eshope!

Suroviny:

2 PL javorový sirup
2 ks žĺtok
1/2 ČL soľ
1 a 1/4 ČL sušené droždie
300 g celozrnná pšeničná múka hladká
125 ml mandľové mlieko
60 g tekvicové pyré
- - + pekanové alebo vlašské orechy na vyrobenie stonky

Postup:

V miske som si zmiešala vlažné mlieko, javorový sirup, sušené droždie, žĺtka, tekvicové pyré a miešala, dokiaľ sa droždie nerozpustilo. Potom som pridala postupne múku (možno budete potrebovať viac, každá múka absorbuje tekutinu inak), štipku soli a miešala (môžete použiť ruky, varechu alebo kuchynského robota), dokiaľ mi nevzniklo nelepivé cesto (malo by sa odlepovať od misky). Cesto som zakryla čistou utierkou a nechala kysnúť na teplom mieste približne hodinu.
Potom som cesto vybrala na pomúčenú dosku, vypracovala nelepivé cesto, a potom som ho rozdelila na osem rovnakých častí. Každú časť som vyformovala do hladkej guľky. Do stredu som pomocou prsta urobila jamku a okolo nej som som ostrým nožíkom vykrojila osem častí (akokeby ste krájali pizzu, alebo si predstavte kvietok a lupienky, no dávajte pozor aby ste neprerezali stred). Potom som ich premiestnila na plech vyloženým papierom na pečenie. Zakryla som ich opäť utierkou a nechala ešte 20 minút podkysnúť. Nakoniec som do stredu ponorila “stonku” z orechu a potrela rozšľahaným žĺtkom, aby boli krásne oranžové. Piekla som ich 20-25 minút pri 180 stupňoch, dokiaľ povrch tekvičiek mierne nezhnedol.

Môžete ich servírovať nasladko aj naslano.
Dobrú chuť.

Ďalšie Fitness Recepty

Cviklové palacinky plnené kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechami

Cviklové palacinky s kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechmi

Recept na Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Chutná blesková paella ako zo Španielska

Zapekané vajíčka v celozrnnom chlebe s pestom

Kakaový závin zo špaldovej múky