Zapekaná pšenová kaša s prekvapením

Info:

1 porcia
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 30 minút
Príprava spolu: 35 minút
1 porcia obsahuje:
480 kcal
Sacharidy: 65 g
Tuky: 9 g
Bielkoviny: 11 g

Úvod:

Pšenová kaša je jedna z ďalších alternatív, ako si spraviť zdravé raňajky. Náš deň začína raňajkami. Ak chceme jesť zdravo a získať energiu počas celého dopoludnia často siahneme po ovsených vločkách, cereáliách, vajciach alebo celozrnnom chlebe. A takto sa to opakuje týždeň po týždni. Takže pšenová kaša sa stáva ideálnou voľbou, ak chcete obohatiť vaše raňajky o niečo nové a chutné. Rozhodla som sa, že tento krát urobím opačný postup. Všetky suroviny schováť pod pšeno. Banán, horká čokoláda sa krásne rozpustia a chute navzájom prepoja.

Pšeno je bohaté na stopové prvky, ktoré regulujú činnosť srdca a ďalšie orgány, normalizuje krvný tlak, posilňuje cievy, kosti, zuby a prečistuje organizmus.

Tak čo, zaradíte ju medzi vaše raňajky? Ja si myslím, že áno. 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● banán - 1 ks -
● mletá škorica - 1/2 ČL -
● med/javorový sirup/agave - 1 PL -
● mandľové mlieko - 3/4 šálka -
● pšeno - 1/3 šálky -
● kokosový olej - 1/2 ČL -
● bourbon vanilka - 1 ČL -
● nasekaná kvalitná horká čokoláda - 1 PL -
● nasekané vlašské orechy - 2 PL -

Postup:

Mlieko som v hrnci spolu s medom priviedla k varu. Potom som plameň stíšila na minimum a pridala pšeno, ktoré som uvarila do mäkka. Kým sa pšeno varilo, do raňajkovej misky som si na spodok poukladala banán nakrájaný na kolieska, horkú čokoládu, posypala orieškami, vanilkou a na vrch pridala 1/2 ČL kokosového oleja. Keď pšeno bolo hotové, zaliala som ním misku a zapekala 20 minút pri 200 stupňoch.

Pred podávaním som dozdobila škoricou.

Dobrú chuť! 🙂