Čokoládovo-pšenová granola s maca práškom

Info:

3 šálky
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 30 minút
Príprava spolu: 40 minút
1 porcia (1/2 šálky) obsahuje:
274 kcal
Sacharidy: 38 g
Tuky: 10 g
Bielkoviny: 6 g

Úvod:

Tak takúto extra zdravú granolu (müsli) v obchode nekúpite! 🙂 U nás doma je veľkým hitom. Za chvíľku je pripravená a množstvo máte na viac dní. Takže, ak nestíhate občas raňajky, alebo neviete čo na desiatu, tak si ju určite si pripravte. Obsahuje samé skvelé veci – maca prášok, chia semienka, pšeno, ovsené vločky, kakao, kokosový olej, arašidové maslo, orechy…Vďaka pšenu je ešte chrumkavejšia! Najlepšie je si ju vychutnať s miskou bieleho jogurtu a čerstvým ovocím! 😉 Pre bezlepkový variant použite bezlepkové vločky.

Nestretli ste sa ešte s maca práškom? Maca je rastlina z Južnej Ameriky. Využíva sa jej koreň, ktorí sa následne suší a melie na prášok. Má veľmi pozitívne účinky pre naše telo. Podporuje fyzický a duševný výkon, vitalitu, údajne aj sexuálny výkon mužov i žien. 😉 Obsahuje 20 rôznych mastných kyselín, 19 aminokyselín a bohaté množstvo minerálov, ako vápnik, draslík, meď, zinok, fosfor, horčík, selén a iné. Z vitamínov obsahuje C, B1, B2, B3 a B6 a karotény. Navyše obsahuje 11% bielkovín. Ako ho použiť? Pridajte ho do kokteilov, smoothies, šalátov, müsli, kaší…ODD je 1-3 ČL.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Suché suroviny:
● mletá škorica - 2 ČL -
● ovsené vločky - 1 šálka -
● pšeno - 1/3 šálky -
● chia semienka - 1 PL -
● sušené hrozienka - 1/3 šálky -
● kokosové lupienky - 1/4 šálky -
● kokosový cukor - 2 PL -
● práškové kakao/karob - 2 PL -
● mix orechov - 1/3 šálky -
● maca prášok - 1 PL -
Mokré suroviny:
● arašidové maslo - 1 a 1/2 PL -
● med/javorový sirup/agave - 3 PL -
● kokosový olej - 2 PL -
● vanilkový extrakt - 1 ČL -

Postup:

Rúru som si predhriala na 180 stupňov. Všetky suché suroviny som si premiešala v hlbokej miske. Mokré suroviny som si pridala do malého hrnca, priviedla k varu za stáleho miešania a vyliala na suchú zmes.

Varechou som vypracovala hrudkovú zmes (ak to už nie je také horúce, dobre je použiť aj ruky, lepšie sa všetko prepojí) a vysypala na plech vyloženým papierom na pečenie. Piekla som 30 minút (viac nie). Po 30 minútach som plech vybrala a nechala dobre vychladnúť, vtedy zmes dosiahne chrumkavosť.

Dobrú chuť! 🙂