Paleo kaša

Info:

1 porcia
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 5 minút
Príprava spolu: 10 minút
1 porcia obsahuje:
450 kcal
Sacharidy: 28 g
Tuky: 36 g
Bielkoviny: 20 g

Úvod:

Čo je to paleo? Paleo, tzv. paleo diéta, nie je prakticky ani diéta, skôr životný štýl. V skratke, paleo strava je najzdravší spôsob stravovania, pretože je to JEDINý výživový prístup, ktorý pracuje s našou genetikou tak, aby sme boli štíhli, silní a plní energie! Výskum ukazuje, že naša moderná strava, plná rafinovaného jedla, trans tukov a cukru, je pôvodcom degeneratívnych ochorení, ako je obezita, rakovina, cukrovka, srdcové choroby, Parkinson, Alzheimer, depresie a neplodnosť .

Čo jesť pri paleo diéte? V paleo diéte sa najčastejšie vyskytujú potraviny typu ako, mandľová múka, kokosová múka, kokosový olej, kokosové maslo, vajcia, orechy, semená, sladké zemiaky, zelenina, ovocie, kuracie mäso, bravčové, byvolie, ryby, olivový olej, sezamový… Paleo diéta vylučuje cukry, obilniny a spracované potraviny. Diéta je špeciálne nastavená tak, aby človek dodržiaval biologické nastavenie svojho tela.

A kaša? Jednoducho výborná! 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - štipka - -
● banán - 3/4 ks -
● mletá škorica - 1 ČL -
● kokosové mlieko - 1/3 šálky -
● bourbon vanilka - 1 ČL -
● vaječný bielok - 1 ks -
● mandle bez šupky - 1/3 šálky -

Postup:

Mandle som si namočila cez noc do vody.

Ráno som si všetky suroviny, okrem vaječného nielka, vymixovala ponorným mixérom a následne som zmes zohriala v hrnci. Keď kaša začala vrieť, pridala som vajce a rýchlo vymiešala ručne metličkami.

Pred podávaním som vrch posypala strúhaným kokosom a škoricou.

Dobrú chuť! 🙂