0258. Pšenový puding s kokosovou šľahačkou_02

Pšenový puding s kokosovou šľahačkou

Výživové Hodnoty:

1 porcií / ks
30 minút
1 porcia + 2 PL šľahačky obsahuje:
370 kcal
50 g sacharidov
14 g tuku
10 g bielkovín

Popis:

Kokosová šľahačka? :) Asi úplná novinka pre vás! Najlepšia a najzdravšia šľahačka akú som kedy ochutnala a pritom k nej potrebujete len dobre vychladenú konzervu kokosového mlieka a výkonné metličky. Chutná, rýchla, jednoduchá a nadýchaná!Výborne sa hodí na čerstvé ovocie, zdravé dezerty alebo na tento pšenový puding, ktorý s vami zdieľam dnes. Ak chcete dosiahnuť pudingovú konzistenciu pšena zalejte ho 4 násobkom vody. Pripravte si ho na raňajky alebo ako dezert a deň bude hneď krajší! ;)
Air Force 1 Tenisky Low Biele
Tenisky Air Force 1 na našom druhom eshope!

Suroviny:

Pšeno:

1/2 ČL mletá škorica
1/3 šálky pšeno
1 ČL vanilkový extrakt
1 PL agave sirup
4x viac ako pšena - voda

Kokosová šľahačka:

1 konzerva (400ml) kokosové mlieko

Postup:

Pšeno som si pár krát sparila horúcou vodou, aby som ho zbavila horkosti. Potom som ho zaliala v hrnci vodou, pridala agave sirup (pokojne použite tekuté sladidlo podľa chuti), škoricu, vanilkový extrakt a varila pod pokrievkou, dokiaľ nenasiaklo všetku tekutinu a nevznikla pudingová konzistencia (varila som ho cca 15-20 minút).

Kým sa pšeno varilo, pripravila som si kokosovú šľahačku (pri príprave kokosovej šľahačky, musíte mať dobre vychladené kokosové mlieko, najlepšie ho vychladiť cez noc a pred šľahaním je dobré misku dať na 5 minút do mrazničky). Vychladenú konzervu som si prevrátila naopak (otvorom na spodok). Prečo? Aby tekutina z kokosového mlieka, ktorá nie je pevná bola na vrchu. Túto časť som vyliala do inej misky, nepotrebovala som ju.

Pevnú časť mlieka som si pridala do vychladenej misky a na najväčšom stupni šľahala, dokiaľ som nedosiahla nadýchanú šľahačku (ak chcete teraz pridajte troška medu alebo bourbon vanilku…a mixujte znova). Nespotrebovanú šľahačku skladujte pár dní v chladničke.

Dobrú chuť! 🙂

Ďalšie Fitness Recepty

Cviklové palacinky plnené kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechami

Cviklové palacinky s kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechmi

Recept na Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Chutná blesková paella ako zo Španielska

Zapekané vajíčka v celozrnnom chlebe s pestom

Kakaový závin zo špaldovej múky