Ovsené palacinky s horúcimi malinami

Info:

5 ks
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 25 minút
Príprava spolu: 35 minút
1 čistá palacinka obsahuje:
93 kcal
Sacharidy: 11 g
Tuky: 2 g
Bielkoviny: 5 g

Úvod:

Tieto palacinky sú jednoduché, zdravé, chutné a bez pridaného cukru. Pripravte si ich s touto rýchlou malinovou polevou, ktorá je hotová za minútku. Týchto 5 palaciniek obsahuje iba 300 kcal! Yeeees. 😉
No šup-šup do prípravy.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

1 ČL - mletá škorica
3/4 šálky - ovsené vločky
1 ČL - vanilkový extrakt
3/4 šálky - akékoľvek mlieko
1 ks - vajce
- - - 1/2 zrelého banánu
1 PL - med/javorový sirup/agave
2 ČL - škrob/arrowroot prášok na zahustenie
1/4 šálky - voda
1 šálka - čerstvé maliny

Postup:

Do hlbšej misky som si pridala ovsené vločky, škoricu a rozmixovala ponorným mixérom na múku. Potom som pridala mlieko, vajce, škoricu, vanilkový extrakt, banán a opäť vymixovala dohladka.
Na panvici som si rozohriala trocha kokosového oleja, plameň znížila na minimum a tvorila tenšie palacinky (nepridávajte zbytočne veľa cesta, aby neboli hrubé, popri opekaní ovsené vločky zväčšia svoj objem). Prvú stranu som opekala dovtedy, dokiaľ sa navrchu nevytvorili bublinky (palacinka sa musí ľahko odlepovať od panvice) a prevrátila na druhú stranu, ktorú som opekala už iba pár sekúnd.
Polevu som si spravila nasledovne. V hrnci som si zmišala vodu, med a škrob. Uistite sa, že sa med a škrob rozpustil. Pridala som maliny a plameň stíšila na minimum. Varila som cca 7- 10 minút, dokiaľ sa maliny nerozpustili a nevytvorila sa mi omáčka. Keď chcete, nakoniec ju môžete ešte rozmixovať ponorným mixérom.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy