Čokoládové tacos plnené ovocím

Info:

1 porcia
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 10 minút
Príprava spolu: 20 minút
Iba placka, bez ovocia, obsahuje:
350 kcal
Sacharidy: 50 g
Tuky: 11 g
Bielkoviny: 9 g

Úvod:

Už máte po krk tých istých raňajok a neviete ako si ich urobiť pestrejšími? Čo takto ich nakopnúť týmito zdravými ovocnými tacos?

Tieto ovocné tacos sú rýchle na prípravu a môžete si ich spraviť deň vopred, ak ráno nestíhate. Ráno len rozvaľkáte, pár sekúnd ohrejete na sucho, poukladáte ovocie a skvelé raňajky sú na stole. 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● med/javorový sirup/agave - 1 PL -
● špaldová múka hladká - 1/2 šálky -
● kokosový olej - 1 PL -
● práškové kakao - 1 PL -
● kypriaci prášok do pečiva - 1/4 ČL -
● +ovocie podľa chuti - - - -
● teplej vody - cca 100 ml -

Postup:

V hlbokej miske som si zmiešala múku, kakao, soľ, prášok do pečiva a premiešala. Potom som pridala med, kokosový olej, vodu (vodu som prilievala postupne, aby sa cesto nestalo zbytočne riedke, cesto musí držať spolu a nesmie sa lepiť).

Z cesta som si spravila 1 väčšiu guľku (môžete spraviť aj 2 menšie, následne aj kalorická hodnota sa zníži), ktorú som rozvaľkala do tvaru kruhu (kuchynskú linku nemusíte ani pomúčiť, s cestom sa veľmi dobre pracuje) a nasucho opiekla na panvici (z každej strany pár sekúnd).

Do stredu placky som si poukladala ovocie na ktoré som mala chuť (odporúčam aj kiwi, mango, čučoriedky, jahody…). Nakoniec som vrch ovocia pokvapkala ešte citrónovou šťavou a poliala čokoládovým agave sirupom (pokojne môžete použiť jogurt, med, tvaroh…).

Preložíte a môžte sa zakusnúť.

Dobrú chuť! 🙂