Pórové mini lievančeky so strateným vajcom

Info:

1 porcia
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 25 minút
1 porcia obsahuje:
378 kcal
Sacharidy: 39 g
Tuky: 11 g
Bielkoviny: 19 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Nestáva sa často, že z rána mám chuť na niečo slané. Výnimočne na mňa ale takáto chuť prišla, a tak som si pripravila tieto chutné malé lievance z póru a k tomu stratené vajce s lyžičkou jogurtu. Výborné! Opäť zaraďujem medzi moje obľúbené recepty. Určite neváhajte vyskúšať! 🙂
Na vrch môžete namiesto kuracej šunky použiť aj plátok údeného lososa.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

- - - soľ
- - - mleté čierne korenie
1/3 šálky - 0% grécky jogurt
1/2 ČL - kypriaci prášok do pečiva
2 ks - vajce
1/3 šálky - hladká celozrnná múka
1/2 ks - pór
- - - kôra z 1 citróna
1 plátok - kvalitná kuracia šunka, na vrch
1/2 PL - maslo ghee

Postup:

Najprv som si pripravila lievance. Na panvici som si rozohriala maslo ghee a pór nakrájaný na malé, tenké kolieska opiekla do zmäknutia (asi 5 minút). Pór som si premiestnila do hlbokej misky spolu s gréckym jogurtom, citrónovou kôrou, dochutila soľou, korením a premiešala. 1 vajce som si oddelila, žĺtok do pórovej zmesi a z bielka som si vyšľahala sneh. Potom som do zmesi primiešala múku s práškom do pečiva a nakoniec vmiešala sneh. Na panvici, kde sa pripravoval pór som tvorila malé lievance. Na jeden lievanec stačí 1 PL. Opečieme z každej strany dozlatista.

Stratené vajce som si pripravila tak, že som si priviedla vodu k varu a pridala trošku octu. V strede som urobila vír a do stredu víru pridala vajce. Varila som 2-3 minúty a potom opatrne vytiahla. Na tanier som si poukladala malé lievance, na vrch stratené vajce s plátkom šunky a lyžičkou jogurtu.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy