Pórové mini lievančeky so strateným vajcom

Info:

1 porcia
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 25 minút
1 porcia obsahuje:
378 kcal
Sacharidy: 39 g
Tuky: 11 g
Bielkoviny: 19 g

Úvod:

Nestáva sa často, že z rána mám chuť na niečo slané. Výnimočne na mňa ale takáto chuť prišla, a tak som si pripravila tieto chutné malé lievance z póru a k tomu stratené vajce s lyžičkou jogurtu. Výborné! Opäť zaraďujem medzi moje obľúbené recepty. Určite neváhajte vyskúšať! 🙂
Na vrch môžete namiesto kuracej šunky použiť aj plátok údeného lososa.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● mleté čierne korenie - - - -
● 0% grécky jogurt - 1/3 šálky -
● kypriaci prášok do pečiva - 1/2 ČL -
● vajce - 2 ks -
● hladká celozrnná múka - 1/3 šálky -
● pór - 1/2 ks -
● kôra z 1 citróna - - - -
● kvalitná kuracia šunka, na vrch - 1 plátok -
● maslo ghee - 1/2 PL -

Postup:

Najprv som si pripravila lievance. Na panvici som si rozohriala maslo ghee a pór nakrájaný na malé, tenké kolieska opiekla do zmäknutia (asi 5 minút). Pór som si premiestnila do hlbokej misky spolu s gréckym jogurtom, citrónovou kôrou, dochutila soľou, korením a premiešala. 1 vajce som si oddelila, žĺtok do pórovej zmesi a z bielka som si vyšľahala sneh. Potom som do zmesi primiešala múku s práškom do pečiva a nakoniec vmiešala sneh. Na panvici, kde sa pripravoval pór som tvorila malé lievance. Na jeden lievanec stačí 1 PL. Opečieme z každej strany dozlatista.

Stratené vajce som si pripravila tak, že som si priviedla vodu k varu a pridala trošku octu. V strede som urobila vír a do stredu víru pridala vajce. Varila som 2-3 minúty a potom opatrne vytiahla. Na tanier som si poukladala malé lievance, na vrch stratené vajce s plátkom šunky a lyžičkou jogurtu.

Dobrú chuť! 🙂