0280. Jarná tvarohovo-reďkovková nátierka_02

Jarná tvarohovo-reďkovková nátierka

Výživové Hodnoty:

1,5 porcií / ks
10 minút
1 porcia (1 PL) obsahuje:
20 kcal
1 g sacharidov
0 g tuku
3 g bielkovín

Popis:

Patríte k milovníkom čerstvej reďkovky priamo zo záhrady ako my? :) Konečne tu máme jar a naše záhrady sa prebúdzajú. Táto rúžová koreňová zelenina má veľa prínosov pre naše zdravie! Je chutná a zároveň liečivá. Zásobí nás vysokým množstvom vitamínu C a B. Okrem vysokého podielu vody obsahuje veľa minerálnych látok ako fosfor, vápnik, draslík, železo, zinok a síru. Ďalej majú blahodarne účinky na naše trávenie a obsahujú zanedbateľné množstvo kalórií! ;) Skúste si pripraviť chrumkavé reďkovky aj na tento spôsob. Jemná, výživná a mierne pikantná nátierka plná bielkovín a vitamínov. Celá nátierka obsahuje len 3g TUKU a zanedbateľné množstvo sacharidov! Odporúčam si ju vychutnať ráno na celozrnnej hrianke. ;)
Air Force 1 Tenisky Low Biele
Tenisky Air Force 1 na našom druhom eshope!

Suroviny:

- - soľ
- - mleté čierne korenie
1/4 šálky biely jogurt
1/2 PL citrónová šťava
1 šálka odtučnený tvaroh jemný
3 PL nakrájaná čerstvá pažítka
3/4 šálky reďkovky (7 ks)

Postup:

Reďkovky som si očistila a nakrájala na tenké kolieska. Reďkovku spolu s nakrájanou pažítkou som si pridala do misky, mierne dochutila soľou a nechala odpočívať aspoň 10 minút (aby sa reďkovka zbavila prebytočnej vody).
Zatiaľ vedľa v ďalšej miske som si zmiešala tvaroh, jogurt, šťavu z citróna a čierne korenie. Potom som reďkovku zbavila prebytočnej vody a vmiešala do pripravenej tvarohovej zmesi.
Nátierku je najlepšie dať odpočívať na 30 minút do chladničky, ale nič sa nestane ak ju budete konzumovať ihneď. Servírujte na opečenej celozrnnej hrianke a vrch môžete dozdobiť ešte čerstvou pažítkou.

Dobrú chuť!

Ďalšie Fitness Recepty

Cviklové palacinky plnené kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechami

Cviklové palacinky s kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechmi

Recept na Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Chutná blesková paella ako zo Španielska

Zapekané vajíčka v celozrnnom chlebe s pestom

Kakaový závin zo špaldovej múky