Domáca proteínová granola

Info:

10 porcií
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 20 minút
Príprava spolu: 35 minút
1 porcia (80g) obahuje:
298 kcal
Sacharidy: 32 g
Tuky: 10 g
Bielkoviny: 15 g

Úvod:

Ďalší recept na domáce raňajkové cereálie, ktoré tento krát obsahujú vyšší obsah bielkovín ako bežné. A to vďaka pridaniu proteínového prášku. Fantázia tu medze nekladie, sú veľmi univerzálne! Základ sú ovsené vločky, ak je treba, použite bezlepkové. Potom už je to len o vašich chutiach. Miesto hrozienok použite sušené ovocie podľa chuti, najlepšie brusnice, datle, alebo figy. Orechy taktiež a namiesto tekvicových semienok sú ideálne ľanové, sezamové alebo slnečnicové. Ak nemáte momentálne po ruke orechové maslo, poslúži aj roztopený kokosový olej.
Výsledok sú naozaj zdravé a chrumkavé cereálie s vysokým obsahom bielkovín. Určite sa stanú vašimi obľúbenými raňajkami. Tá správna energia zaručená! 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● mletá škorica - 1 PL -
● med/javorový sirup/agave - 4 PL -
● ovsené vločky - 3 šálky -
● sušené hrozienka - 2/3 šálky -
● lieskové orechy - 2/3 šálky -
● tekvicové semienka - 1/3 šálky -
● orechové maslo - 4 PL -
● proteínový prášok - 2 odmerky (60g) -

Postup:

Rúru som si predhriala na 180 stupňov. Lieskové orechy som si posekala nahrubo. Potom som si vo veľkej mise zmiešala ovsené vločky, nahrubo posekané orechy, sušené hrozienka, tekvicové semienka, mletú škoricu a proteínový prášok. Na sporáku v menšom hrnci som si roztopila kešu maslo, med a miešala, dokiaľ mi nevznikla hladká konzistencia. Túto zmes som vyliala k ovseným vločkám (zmes je horúca, počkala som kým trochu vychladla, aby som všetko mohla dobre rukami prepojiť). Vznikla mi lepkavá a hrudková zmes.
Túto zmes som vysypala na plech vyloženým papierom na pečenie a piekla 20 minút. Približne každých 5 minút som zmes vždy premiešala. Hotové vločky som vytiahla a nechala vychladnúť na plechu (vtedy nadobudnú chrumkavosť). Skladujeme v sklenenej a uzatvorenej nádobe na tmavom mieste. Takto vydržia pomerne dlho.

Dobrú chuť.