Tuniakové fašírky s hráškovým pyré

Info:

8 ks
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 50 minút
Príprava spolu: 65 minút
1 ks fašírky obsahuje:
51 kcal
Sacharidy: 5 g
Tuky: 1 g
Bielkoviny: 6 g

Úvod:

Dnes sa chcem s vami podeliť o tento vynikajúci recept na tuniakove fašírky s hráškovým pyré! Tieto fašírky sa budú pripravovať zdravším spôsobom ako klasické. Budú sa piecť! Použila som celkom zaujímavé koreniny, ktoré nie sú typické pri príprave fašíriek, dodali im taký šmrnc! Ale pokojne použite podľa vlastnej chuťi. 😉

A hráškové pyré? To je pripravené úplne bez zemiakov, takmer žiadne sacharidy a tá farba!

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Fašírky:
● soľ - - - -
● strúhaný parmezán - 2 PL -
● vajce - 1 ks -
● mletý zázvor - 1 ČL -
● najemno nakrájaná cibuľa - 1 ks -
● tuniak vo vlastnej šťave - 1 konzerva (130g) -
● petržlenová vňať - - - -
● celozrnná strúhanka - - - -
● olivový olej - - - -
● granulovaný cesnak - 4 ČL -
● mleté čierne korenie - 1 ČL -
● stredne veľký uvarený zemiak - 1 ks -
● malá paradajka nakrájaná na menšie kúsky - 1 ks -
● kardamon - 2 ks -
● celá škorica - 1 ks -
● klinčeky - 2 ks -
Hráškové pyré:
● soľ - - - -
● mleté čierne korenie - - - -
● cesnak (strúčik) - 1 ks -
● 0% grécky jogurt - 2 - 3 PL -
● mrazený hrášok - 1 balenie (450g) -

Postup:

Fašírky-Tuniaka som otvorila, zbavilavlastnej šťavy a dala bokom. Na panvici som si rozohriala olivový olej, pridala kardamon, škoricu a klinčeky. Ako náhle sa rozvoňali, vybrala som ich preč a pridala cibuľu, ktorú som zľahka opražila Potom som pridala zázvor, cesnak, vňať a premiešala som. Pridala som paradajku a dochutila všetko soľou a čiernym korením. Miešala som, dokiaľ paradajka nezmäkla. Následne pridala tuniaka a ďalej miešala ešte cca 5-6 minút. Potom prišiel na rad zemiak, ktorý som prepučila cez mriežku a primiešala aj syr. Odstavila som z plameňa a nechala vychladnúť.

Zmes som si rozdelila na 8 menších guliek a vytvarovala fašírky. V jednej miske som si rozbila vajce, ktoré som si rozšľahala s trochou vody a na druhý tanier som si vysypala celozrnnú strúhanku. Fašírky som najprv obalila vo vajci a následne v strúhanke. Opakujeme so všetkými.

Plech som si vyložila papierom na pečenie, potrela olivovým olejom a poukladala naň fašírky. Piekla som ich v predhriatej rúre na 200 stupňov cca 15-20 minút. V polke pečenia (cca po 10 minútach) som fašírky obrátila na druhú stranu, aby sa rovnomerne prepiekli z oboch strán.

Hráškové pyré – Hrach som si pripravila na pare. Zmäknutý hrach som premiestnila do hlbokej misky, pridala jogurt, dochutila soľou, korením, prípadne cesnakom a vymixovala ponorným mixérom dohladka.

Dobrú chuť!