Opekané cesnakovo-zemiakové gnocchi

Info:

2 porcie
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 40 minút
Príprava spolu: 50 minút
1 porcia (1/2 množstva) obsahuje:
460 kcal
Sacharidy: 70 g
Tuky: 8 g
Bielkoviny: 15 g

Úvod:

Je čas na gnocchi! 🙂 Pre mňa je príprava gnocchi veľmi zábavná. Hlavne keď ich tvarujem, nikdy sa mi nepodaria urobiť pekné tvary, ale komu to vadí? Vedela som, že ich budem ešte opekať, tak aj tak na tom až tak nezáležalo. 😛 Opekaním gnocchi nadobudnú zlatistú farbu a chrumkavosť.

Ja osobne som ich podávala s domácim bazalkovým pestom a syrom, ale je to len na vás, ako si ich doladíte. 🙂 Poslúžia aj ako skvelá príloha k mäsu.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● sušená bazalka - 1 ČL -
● sušené oregano - 1 ČL -
● olivový olej - 1 PL -
● vajce - 1 ks -
● cesnak (strúčik) - 2 ks -
● soľ - 1/2 ČL -
● mleté čierne korenie - 1/4 ČL -
● celozrnná múka stredná - 100 - 125 g -
● menšie uvarené zemiaky v šupe - 3 ks -

Postup:

V miske som si rozpučila zemiaky, pridala vajce, rozpučený cesnak, soľ, koreniny a dobre premiešala, najlepšie vlastnými rukami. Potom som pomaly prisypávala múku (sypte dovtedy, dokiaľ sa vám cesto neprestane lepiť na ruky). Cesto som pár minút spracovávala na pomúčenej doske a rozdelila ho na 2 polovice.

Z cesta som vyvaľkala valček a odkrajovala nožíkom cca 3 cm hrubé kúsky. Vrch gnocchi som stlačila vidličkou. Gnocchi som varila vo vriacej, mierne osolenej vode. Keď vyplávali na povrch, boli hotové. Nakoniec som uvarené gnocchi opiekla na rozpálenom olivovom oleji dochrumkava.

Dobrú chuť! 🙂