Pohánkovo-tvarohové guľky obalované v maku

Info:

5 ks
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 10 minút
Príprava spolu: 25 minút
1 ks (bez maku) obsahuje:
138 kcal
Sacharidy: 22 g
Tuky: 1 g
Bielkoviny: 6 g

Úvod:

Musím sa priznať, som milovník sladkých jedál. Snažím sa ich vždy čo najzdravšie pripraviť, aby boli nutrične bohaté a telu dodali kvalitné živiny, nie len ten cukor, však? 🙂

Tieto guľky sú tento krát bez lepku, obsahujú pohánkovú múku, vysoký obsah železa, ktorý nám dodáva mak a veľa bielkovín. Recept obsahuje žĺtok. Teraz si asi myslíte, že žĺtok je nezdravý, ale zabudnite na tie mýty. Obsahuje veľa zdraviu prospešných živín, že rozhodne patrí do nášho jedálnička. Vajec sa nemusíte báť, ich “zlý” cholesterol značne prevyšujú iné prospešné látky, ktoré sa v nich nachádzajú. Okrem iného obsahujú aj látku, ktorá cholesterol naopak znižuje.

Sú zdrojom širokého spektra vitamínov a minerálov. Okrem množstva iných zdravých zložiek, obsahujú vajcia aj množstvo vitamínov.

Určite sa tu nájde niekto ako ja, kto miluje sladké hlavné jedlá, či? 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Cesto:
● soľ - štipka - -
● trstinový cukor - 3 PL -
● pohánková múka - 3/4 šálky -
● žĺtok - 1 ks -
● odtučnený tvaroh jemný - 1 šálka -
Vrch:
● mak na obalenie - - - -
● ovocie podľa chuti - - - -

Postup:

Jednoduchý.

Tvaroh, múku, cukor, žĺtok so štipkou soli som si zmiešala, dokiaľ nevzniklo cesto, z ktorého sa dali ľahko tvarovať guľky. Ruky som si ešte trochu pomúčila, aj vrch cesta, a tvarovala stredne veľké guľky, ktoré som varila vo vriacej vode.

Keď vyplávali na povrch, boli hotové a ešte za horúca som ich obalila v mletom maku, kto má rad sladšie, môže do maku pridať viac trstinového, či kokosového cukru. Ja osobne som ich podávala so slivkami, ale ovocie zvoľte podľa vlastnej chuti. Najlepšie sú čerstvé. 🙂

Dobrú chuť!