Tekvicové rizoto z ryže basmati

Info:

4 porcie
Predpríprava: 20 minút
Príprava: 30 minút
Príprava spolu: 50 minút
1 porcia obsahuje:
262 kcal
Sacharidy: 50 g
Tuky: 4 g
Bielkoviny: 6 g

Úvod:

Tekvica pomáha tvarovať postavu! 🙂

Obsahuje minimum sodíka a soli, je výborným pomocníkom na chudnutie. Obsahuje veľké množstvo tekutín a bráni zadržiavaniu vody v organizme. účinok: uľahčuje vylučovanie škodlivín a tukov a tým zmierňuje celulitídu. Jej výživné hodnoty sú zanedbateľné, len 15 kcal/100 g. Tekvica poskytuje pocit priemerného nasýtenia s nulovými glykemickými hodnotami. Neobsahuje žiadny cukor, takže nezvyšuje jeho množstvo v krvi, čím tiež zabraňuje ukladaniu kalórií.

Viem, že na rizoto nie je moc vhodný tento tip ryže, ale musím povedať, že bolo skvelé! Určite môžete použiť ryžu podľa vlastnej chuti, alebo ryžu arborio, ktorá je ideálna na prípravu rizota. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● mleté čierne korenie - - - -
● olivový olej - 1 PL -
● basmati ryža - 1 šálka -
● maslo ghee - 1/2 PL -
● najemno nakrájaná cibuľa - 1 ks -
● petržlenová vňať - - - -
● zeleninový vývar - 4 šálky -
● tekvica hokaido - 1/2 ks -

Postup:

Na veľkej panvici som si rozohriala olivový olej, pridala cibuľu, tekvicu, dochutila soľou, korením a opiekla cca 10 minút. Potom som pridala ryžu a chvíľu miešala, dokiaľ sa všetky zrnká ryže neobalili cibuľou a tekvicou.

Potom som začala prilievať vývar. Pridala som vždy naberačku vývaru a miešala, dokiaľ ryža nenasiakla všetku tekutinu a opakovala. Akonáhle bola ryža al dente, odstavila som z plameňa a primiešala PL masla ghee , petržlenovú vňať a zakryla pokrievkou, aby sa chute prepojili. Ktorí chcete, vrch ešte môžete posypať parmezánom.

Dobrú chuť! 🙂