Tekvicové hranolky s rýchlou jogurtovou omáčkou

Info:

2 porcie
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 25 minút
Príprava spolu: 40 minút
1 porcia (1/2 množstva, bez omáčky) obsahuje:
320 kcal
Sacharidy: 50 g
Tuky: 6.50 g
Bielkoviny: 14 g

Úvod:

Tento recept je bleskovo pripravený a veľmi vynikajúci. Tekvicové hranolky sú určite lepšia alternatíva, ako zemiakové, pretože tekvica obsahuje viac živín a menej sacharidov. Pečenie namiesto vyprážania je tiež určite zdravšia alternatíva a zvýrazňuje sladkosť tekvice. V tomto recepte sa mi osvedčil arašidový olej, ktorý tekvice dodáva špecifickú chuť a navyše výraznejšiu.

Ide o olej, ktorý je prirodzený na nízky obsah cholesterolu a nízky obsah nasýtených tukov. Obsahuje vysoký obsah nenasýtených tukov, najmä mononenasýtených tukov. Je zdrojom antioxidantov, vitamínu E a fytosteroly, ktoré pomáhajú udržovať srdce zdravé. Arašidový olej je ideálnou voľbou pre zdravšie smaženie, pretože môže byť zahriaty na teplotu vyššiu ako iné oleje = nižšie množstvo oleja obsiahnutého v potravinách.

Ak chcete dosiahnuť, aby tekvica bola chrumkavá, musíte ju dôkladne osušiť v utierke. Výsledok je kombinácia sladko-slanej chute s chrumkavou textúrou! 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

- - - soľ
1 - 2 ČL - sušené oregano
2 ks - vaječný bielok
1 PL - arašidový olej
1 kg - tekvica na pečenie
1/2 - 3/4 šálky - celozrnná strúhanka
- - - soľ
2 ks - cesnak (strúčik)
200 g - 0% grécky jogurt

Postup:

Rúru som predhriala na 200 stupňov a plech som si vyložila papierom na pečenie. Tekvicu som si ošúpala, nakrájala na hranolky a premiestnila do hlbokej misy. Potom som tekvicu zľahka poliala arašidovým olejom a osolila.

Do ďalšej misky som si pridala vaječné bieka a rozšľahala ich. Strúhanku som si vysypala na tanier, do ktorej som vmiešala oregano. Tekvicu som najprv obalila v bielkach a následne obalila v strúhanke.

Z jednej strany som ich piekla 10 minút, potom som ich vytiahla, obrátila na druhú stranu a piekla ďalších 10 – 15 minút.

Omáčka je ešte jednoduchšia. Všetky suroviny som si zmiešala v malej miske a podávala k hranolkám.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy