Makové šúľance z tvarohu

Info:

2 porcie
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 10 minút
Príprava spolu: 25 minút
1 porcia (1/2 množstva) obsahuje:
470 kcal
Sacharidy: 75 g
Tuky: 3 g
Bielkoviny: 29 g

Úvod:

Minule som vám poslala recept na slané šúľance a posielam ďalší recept na makové, ako som sľúbila. Tentokrát šúľance som nepripravila typicky zo zemiakového cesta, ale z tvarohu. Myslím si, že s tvarohom sú šúľance odľahčené, jemnejšie a sú obohatené o kvalitné bielkoviny.
Vrch som posypala mletým makom, ktorý je veľmi zdravý, ale namiesto masla som rozpustila na horúce šúľance kokosový olej a osladila kokosovým cukrom.
Viem, že každý kokosový cukor nemá, ťažšie sa zháňa, tak namiesto neho môžete použiť med, javorový sirup, agave, trstinový cukor, a variant za kokosový olej môže byť kokosové maslo, alebo maslo ghee.
Určite si pochutnáte, chuť je zachovaná a jedlo je opäť výživnejšie ako tradičné!

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Cesto:
● soľ - štipka - -
● celozrnná múka stredná - 1 a 1/4 šálky -
● vajce - 1 ks -
● hrudkovitý tvaroh - 1 šálka -
Vrch:
● podľa chuti a výberu - - - -

Postup:

Tvaroh som vymiešala s vajcom a so štipkou soli. Nakoniec som pomaly prisypávala múku, dokiaľ mi nevzniklo nelepivé cesto.
Z cesta som si vyvaľkala valec a odkrajovala z neho cca 2 cm kúsky, ktoré som následne vyvaľkala do tvaru šúľanca. šúľance som varila vo vriacej mierne osolenej vode.
Keď vyplávali na povrch, scedila som a do horúcich šúľancov som vmiešala kokosový olej, cukor a mak. šúľance som rovnomerne rozdelila a podávala. 🙂

Dobrú chuť.