Špaldové parené buchtičky

Info:

10 ks
Predpríprava: 80 minút
Príprava: 25 minút
Príprava spolu: 105 minút
1 ks obsahuje:
280 kcal
Sacharidy: 45 g
Tuky: 5 g
Bielkoviny: 7 g

Úvod:

Dnes vám prinášam ďalší recept na očakávané slovenské jedlo v zdravšom prevedení. Ja osobne milujem parené buchty, priznám sa, dobrých pár rokov som ich nejedla! No, po dlhom čase som si na nich konečne pochutnala.
Do cesta som použila špaldovú múku, ktorá mi z celozrnných múk najviac chutí, a obohatila som ich aj o ovsené vločky. Náplň som zvolila domáci slivkový lekvár, niet o čom. 🙂
Výsledok? Jemné, chutné a hlavne výživné parené buchtičky!

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

štipka - - soľ
3 PL - med/javorový sirup/agave
3 šálky - špaldová múka hladká
3 PL - rozpustený kokosový olej
1 šálka - akékoľvek teplé mlieko
1 ks - čerstvé droždie
3 hrste - ovsené vločky
- - - domáci slivkový lekvár

Postup:

Cesto- Mlieko som si prihriala na sporáku s medom a pridala som droždie. Nechala som odpočívať 5 minút, dokiaľ sa droždie nerozpustilo. Potom som do mlieka pridala múku, ovsené vločky, olej, soľ a premiešala. Cesto som vybrala na pomúčenú dosku a vypracovala nelepivé cesto. Spracovávala som cca 5-10 minút a nechala kysnúť v miske pod handrou 45-60 minút.
Vykysnuté cesto som rozvaľkala na hrúbku asi 1 cm a rozkrojila ho na stredne veľké štvorce. Každý štvorec som naplnila domácim lekvárom (cca 1 ČL) a zabalila do tvaru buchty. Buchty paríme v hrnci na dierkovanej podložke dobre prikryté cca 5-8 minút. Podávame ihneď. Najlepšie posypané makom a rozpusteným kokosovým olejom, či maslom ghee.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy