Ryžový šalát s hovädzím mäsom a konopnými semienkami

Info:

3 porcie
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 30 minút
Príprava spolu: 45 minút
1 porcia obsahuje:
255 kcal
Sacharidy: 19 g
Tuky: 8 g
Bielkoviny: 17 g

Úvod:

Pripravte si tento rýchly a veľmi výživný šalát, ktorý obsahuje len pár surovín! Konopné semienka majú mimoriadne priaznivé účinky na naše zdravie. 😉

Sú IDEáLNOU POTRAVINOU PRE AKTíVNYCH šPORTOVCOV! Obsahujú úplne kompletné bielkoviny! Sú teda najdokonalejšou náhradou mäsa, ktoré by sme museli jesť v surovom stave preto, aby sme z neho získali tie živiny, ktoré má obsahovať.

Obsahujú dokonalý pomer omega 3 a 6 mastných kyselín, obsahujú 20 aminokyselín vrátane 8 esenciálnych, ktoré si ľudské telo v bežných podmienkach nevie syntetizovať, obsahujú bohaté množstvo vitamínov a minerálov, semienka neobsahujú lepok a preto sú vhodnou potravinou pre ľudí trpiacich celiakiou, ďalej podporujú trávenie, vylučovanie a veľa iných vecí…Proste dokonalá potravina!

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● basmati ryža - 3/4 šálky -
● cesnak (strúčik) - 1 - 2 ks -
● koreniny a bylinky podľa chuti - - - -
● lúpané konopné semienka - 2 PL -
● nastrúhaná mrkva - 1 šálka -
● mleté hovädzie mäso chudé - 1 šálka -
● hrášok - 1 šálka -

Postup:

Ryžu som si uvarila v zeleninovom vývare podľa návodu. Panvicu som si rozohriala (olivový olej nemusíte ani pridávať, mäso pustí samo troška tuku) a opiekla mleté hovädzia mäso, ktoré som dochutila soľou a koreninami (cca 3-4 minúty). Potom som primiešala hrášok, mrkvu a dusila pod pokrievkou, dokiaľ mäso nebolo hotové a zelenina nebola mäkká.

Keď bolo všetko hotové, jednoducho som v hlbokej miske premiešala ryžu spolu s mäsom a zeleninou, a nakoniec primiešala konopné semienka.

Dobrú chuť! 🙂