Ryžový šalát s hovädzím mäsom a konopnými semienkami

Info:

3 porcie
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 30 minút
Príprava spolu: 45 minút
1 porcia obsahuje:
255 kcal
Sacharidy: 19 g
Tuky: 8 g
Bielkoviny: 17 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Pripravte si tento rýchly a veľmi výživný šalát, ktorý obsahuje len pár surovín! Konopné semienka majú mimoriadne priaznivé účinky na naše zdravie. 😉

Sú IDEáLNOU POTRAVINOU PRE AKTíVNYCH šPORTOVCOV! Obsahujú úplne kompletné bielkoviny! Sú teda najdokonalejšou náhradou mäsa, ktoré by sme museli jesť v surovom stave preto, aby sme z neho získali tie živiny, ktoré má obsahovať.

Obsahujú dokonalý pomer omega 3 a 6 mastných kyselín, obsahujú 20 aminokyselín vrátane 8 esenciálnych, ktoré si ľudské telo v bežných podmienkach nevie syntetizovať, obsahujú bohaté množstvo vitamínov a minerálov, semienka neobsahujú lepok a preto sú vhodnou potravinou pre ľudí trpiacich celiakiou, ďalej podporujú trávenie, vylučovanie a veľa iných vecí…Proste dokonalá potravina!

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

- - - soľ
3/4 šálky - basmati ryža
1 - 2 ks - cesnak (strúčik)
- - - koreniny a bylinky podľa chuti
2 PL - lúpané konopné semienka
1 šálka - nastrúhaná mrkva
1 šálka - mleté hovädzie mäso chudé
1 šálka - hrášok

Postup:

Ryžu som si uvarila v zeleninovom vývare podľa návodu. Panvicu som si rozohriala (olivový olej nemusíte ani pridávať, mäso pustí samo troška tuku) a opiekla mleté hovädzia mäso, ktoré som dochutila soľou a koreninami (cca 3-4 minúty). Potom som primiešala hrášok, mrkvu a dusila pod pokrievkou, dokiaľ mäso nebolo hotové a zelenina nebola mäkká.

Keď bolo všetko hotové, jednoducho som v hlbokej miske premiešala ryžu spolu s mäsom a zeleninou, a nakoniec primiešala konopné semienka.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy