Svieži makovo-tvarohový koláč

Info:

12 ks
Predpríprava: 20 minút
Príprava: 60 minút
Príprava spolu: 80 minút
1 ks obsahuje:
245 kcal
Sacharidy: 40 g
Tuky: 13 g
Bielkoviny: 17 g

Úvod:

Ak budete mať chvíľu čas a chuť na niečo sladké a krémové, určite vyskúšajte tento tvarohovo-makový koláč s jemným nádychom pomaranča! 😉 Určite vás nesklame. Nie je v ňom použitá žiadna múka, iba samé skvelé suroviny, ako tvaroh, ovsené vločky, mak, kokosový olej, pomarančová kôra…

Svieži a ľahký! Na leto ako stvorený. 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Základ:
● med/javorový sirup/agave - 1 PL -
● ovsené vločky jemné - 2 a 1/2 šálky -
● kokosový olej - 6 PL -
● jedlá sóda - 1/2 ČL -
● vajce - 1 ks -
● pomarančová kôra - 2 ČL -
Plnka:
● med/javorový sirup/agave - 4 PL -
● biely jogurt - 1 a 2/3 šálky -
● vanilkový extrakt - 1 ČL -
● vajce - 2 ks -
● odtučnený tvaroh jemný - 1 šálka -
● cream cheese 5% - 3/4 šálky -
● hrudkovitý tvaroh - 1 šálka -
● mletý mak - 1 šálka -

Postup:

Základ – Tortovú formu (priemer 26 cm, výška 6,5 cm) som si zľahka vymazala kokosovým olejom. Vo väčšej miske som si zmiešala (najlepšie rukou) všetky suroviny na základ koláču, ktorý som následne pritlačila do tortovej formy aj po bokoch do výšky cca 3 cm a dala nachvíľu chladiť do chladničky.

Plnka – Všetky suroviny, okrem maku, som si vyšľahala ručnými metličkami vo veľkej miske. Plnku som rozdelila do dvoch misiek a do jednej primiešala mak.

Potom som začala vrstviť cesto. Jednu naberačku svetlej plnky a jednu naberačku makovej plnky na striedačku, dokiaľ sa mi neminulo cesto (cesto vždy pridávame do stredu a nič nemiešame, potom sa vám vytvoria pekné vlnky po upečení).

Piekla som 50-60 minút pri 180 stupňoch. Keď bol koláč upečený, nechala som úplne koláč vychladnúť a potom ho vytiahla z tortovej formy. Odporúčam ho dať vychladnúť do chladničky, aby plnka pekne stuhla, aspoň na pár hodín, najlepšie cez noc.

Dobrú chuť! 🙂