Špirálový zeleninový tart

Info:

10 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 85 minút
Príprava spolu: 90 minút
1 ks obsahuje:
219 kcal
Sacharidy: 12 g
Tuky: 9 g
Bielkoviny: 13 g

Úvod:

Vynikajúci a ohromne dobre vyzerajúci koláč. Vyskúšajte ho aj vy-stojí to za to! Nie je to žiadna veda ani čarodejníctvo, čo by ste nezvládli. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

štipka - - soľ
studenej - - trocha vody
180 g - špaldová múka hladká
100 g - domáce maslo
- - - soľ
- - - mleté čierne korenie
1 ks - cukina
1 ks - baklažán
1 ks - vajce
1 ks - cesnak (strúčik)
50 g - strúhaný parmezán
1 ks - veľká mrkva
100 g - nastrúhaný syr Eidam 30%
100 g - nastrúhaná mozzarella
150 g - grécky jogurt

Postup:

Cesto – Múku som si preosiala cez sitko do misky. Potom som pridala studené maslo nakrájané na kocky s troškou studenej vody a soli a vypracovala tuhšie nelepivé cesto (zo začiatku sa vám bude trúsiť, ale ono sa potom pomocou vody a rúk pekne spojí). Pripravené cesto som zabalila do potravinárskej fólie a dala na 20 minút odpočívať do chladničky. Zatiaľ som si pripravila plnku.
Plnka – Všetky suroviny, okrem zeleniny, som si vymiešala v miske. Zeleninu som pomocou škrabky ošúpala na tenké plátky, pridala do sitka, osolila a nechala “vypotiť” (pásiky baklažánu a cukiny som si prekrojila ešte na polovicu, snažte sa aby mali podobnú šírku). Potom som zeleninu poukladala na utierku aby vsiakla prebytočnú vodu.Keď som mala všetko pripravené, rúru som si predhriala na 180 stupňov a pripravila okrúhlu formu na pečenie (26 cm). Cesto som rozvaľkala do tvaru kruhu, preniesla do formy a popritláčala k okrajom. Spodok cesta som poprepichovala vidličkou a dala predpiecť na 15 minút. Po predpečení som vyliala na dno cesta syrovú plnku a dookola ukladala zeleninu striedavo (začnite od krajov, nie od stredu). Nakoniec som vrch zeleniny potrela olivovým olejom a piekla 45-50 minút pri 180 stupňoch.
Pred krájaním nechajte úplne vychladnúť.

Dobrú chuť.

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy