Špaldové škoricové osie hniezda

Info:

12 ks
Predpríprava: 50 minút
Príprava: 25 minút
Príprava spolu: 75 minút
1 ks obsahuje:
170 kcal
Sacharidy: 35 g
Tuky: 1 g
Bielkoviny: 7 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Pamätáte si na vaše detstvo, keď vám vaša mama balila do školskej tašky na desiatu túto pochúťku? Teda, aspoň u mňa to tak bolo. Nevedela som sa ich dojesť, keď som bola malá. 🙂

Dnes som si chcela pripomenúť moje detstvo a pripravila som tieto mini škoricové osie hniezda, v zdravšom prevedení. Verím, že aj vy ich máte radi ako ja a pripravíte si ich so mnou.

Kuchyňu vám rozvoňajú nádhernou škoricovou arómou. Ak máte doma malých drobčekov, alebo deti, ktoré chodia do školy, tak nimi určite nepohrdnú a o desiatu máte postaranú! 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

štipka - - soľ
1/2 šálky - trstinový cukor
1 šálka - mandľové mlieko
2 a 1/2 šálky - špaldová múka hladká
2 ČL - kypriaci prášok do pečiva
4 PL - jablkové pyré
1 ks - čerstvé droždie
2 ČL - mletá škorica
2 PL - med/javorový sirup/agave
1/2 - 3/4 šálky - jablkové pyré

Postup:

V hrnci som si zohriala mlieko, rozpustila droždie a dala bokom. Potom som zmiešala všetky suché suroviny. Mlieko s droždím som vyliala do suchej zmesi spolu s jablkovým pyré a premiešala. Cesto som si premiestnila na pomúčenú dosku a miesila cesto cca 5 minút, dokiaľ nebolo dobre spracované.

Cesto som si rozvaľkala na hrubšie (nie moc na tenko ani na hrubo, niečo medzi) a rovnomerne navrch rozotrela jablkové pyré, posypala škoricou a poliala medom. Potom som cesto širšou stranou zrolovala a nakríjala na 12 kúskov.

Rozkrájané kúsky som poukladala na plech vyložený papierom na pečenie a nechala odpočívať aspoň 30 minút. Piekla som 25-30 minút, dokiaľ pekne nezozlatli.

TIP: Osie hniezda môžete piecť aj vo forme na muffiny, budú držať pekný tvar.

Pred servírovaním môžete vrch osieho hniezda poliať medom. 🙂

Dobrú chuť!

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy