Proteínová tortička (flan)

Info:

1 porcia
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 5 minút
Príprava spolu: 10 minút
1 porcia (bez polevy) obsahuje:
213 kcal
Sacharidy: 10 g
Tuky: 4 g
Bielkoviny: 33 g

Úvod:

Rýchla a jednoduchá desiata obalená vysokým množstvom bielkovín, ktorá je vyrobená z proteínového prášku, mlieka a želatíny! Žiadny pridaný cukor, minimum sacharidov, tuku a len 3 suroviny! 😉

Proste proteínový kokteil obrátený do dezertu. 🙂 Mlieko môžete použiť akékoľvek, ja som tento krát použila obyčajné polotučné. Pre nižší obsah tuku môžete použiť odtučnené, pre ešte lepšiu chuť kokosové alebo mandľové.

Pre sladšie jazýčky pridávam aj jednoduchú polevu z kokosového cukru. Odporúčam servírovať s čerstvým ovocím.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Tortička:
● akékoľvek mlieko - 1 šálka -
● proteínový prášok - 1 odmerka (30g) -
● prášková želatína - 1 balenie (11g) -
● mletá škorica/vanilka na chuť (voliteľné) - - - -
Poleva:
● voda - 1 ČL -
● kokosový cukor - 1 PL -

Postup:

Tortička – Najprv som si v miske zmiešala proteínový prášok, želatínu a štipku škorice. Potom som v malom hrnci na miernom plameni zohriala mlieko (nesmie vrieť). Teplým mliekom som zaliala proteínový prášok a vymiešala ručne metličkami, aby mi vznikla hladká konzistencia bez hrudiek. Zmes som vyliala do misky a dala chladiť na pár hodín do chladničky, najlepšie cez noc.

Poleva-V malom hrnci som si zmiešala cukor s vodou a miešala na miernom plameni, dokiaľ sa kokosový cukor nerozpustil a nevznikol mi karamel. Po vychladení jednoducho vyklopte tortičku na tanier (ak nepôjde hneď, najlepšie je misku na chvíľku namočiť do teplej vody).

Dobrú chuť! 🙂