Vláčny jablkovo-datlový koláč

Info:

12 ks
Predpríprava: 30 minút
Príprava: 35 minút
Príprava spolu: 65 minút
1 ks obsahuje:
192 kcal
Sacharidy: 24 g
Tuky: 10 g
Bielkoviny: 4 g

Úvod:

Vláčny, ľahký a vynikajúci koláč. Každý kúsok vám pripomenie toto jesenné obdobie. Datle, jablká, škorica, vlašské orechy, med…Znie to dobre a nie len to! Raz si ho pripravíte a budete ho pripravovať už stále.

Perfektne sa hodí k horúcemu čaju alebo k šálke dobrej kávy! 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● mletá škorica - 2 ČL -
● med/javorový sirup/agave - 4 PL -
● mlieko 1,5 % - 1 a 1/4 šálky -
● kokosový olej - 1/4 šálky -
● kypriaci prášok do pečiva - 1 balenie -
● pomleté ľanové semienka - 2 PL -
● mletý zázvor - 1 ČL -
● sušené datle - 10 ks -
● maslo ghee - 2 PL -
● jablko - 1 ks -
● vlašské orechy - 1/2 šálky -
● akákoľvek hladká celozrnná múka - 1 a 1/4 šálky -

Postup:

Rúru som si predhriala na 180 stupňov. Tortovú formu (priemer 26 cm, výška 6,5 cm) som vymazala kokosovým olejom a poprášila múkou.

Datle som si zaliala horúcou vodou a nechala odpočívať aspoň 15 minúť, aby zmäkli. Potom som ich premiestnila do hlbokej misky spolu s olejom, orechmi a vymixovala dohladka. Potom somdo zmesi primiešala pomleté ľanové semienka. V menšom hrnci som si zohriala mlieko, pridala maslo a miešala ručnými metličkami, dokiaľ sa nerozpustilo a dala bokom. Následne som do mlieka primiešala škoricu, zázvor, med, datľovú zmes a znovu premiešala metličkami.

V ďalšej miske som si zmiešala múku s práškom do pečiva a zmiešala s datľovou zmesou, a s ½ nastrúhaného jablka. Potom som zmes vyliala do tortovej formy. Zvyšnú ½ jablka nakrájajte na tenšie plátky a poukladajte navrch. Nakoniec vrch posypte s troškou škorice a šup do rúry. Piekla som 30-35 minút.

Dobrú chuť! 🙂