Tvarohová torta s celozrnnými piškotami a lesným ovocím

Info:

12 ks
Predpríprava:
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 15 minút
1 ks obsahuje:
270 kcal
Sacharidy: 29 g
Tuky: 8 g
Bielkoviny: 15 g

Úvod:

Včera som dostala chuť na osviežujúcu nepečenú tvarohovú tortu s piškótami a ovocím, ktorú určite poznáte pod názvom ako smotanová torta s piškótami.
Nepečené torty sú obzvlášť obľúbené, pretože sú rýchlo hotové a pri ich príprave nie je zašpinená kuchyňa ako po výbuchu. 😛 Stačí zmiešať, navrstviť a dať zachladiť do chladničky. 😉
Ak chcete vyniesť túto tortu na vyšší a zdravý level, ponúkame vám náš recept, ktorý obsahuje veľmi veľa tvarohu, gréckeho jogurtu, celozrnné piškóty, lesné ovocie, stéviu a chia semienka. 🙂
Ulahodíte nielen žalúdku, ale aj očiam.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

2 ČL - vanilkový extrakt
5 PL - chia semienka
300 g - mrazené lesné ovocie
300 g - 0% grécky jogurt
500 g - odtučnený tvaroh jemný
500 g - syr ricotta
300 g - celozrnné piškoty
- - - stévia v prášku (podľa chuti)

Postup:

V miske som si vymiešala dohladka tvarohy, grécke jogurty, ricottu, vanilkový extrakt, chia semienka (tie krásne nahradia želatínu) a osladila podľa chuti (ja osobne som sladila stéviou, ktorú som prisypávala od oka, podľa chuti, osladiť môžete čímkoľvek). Mrazené ovocie som v malom hrnci nad miernym plameňom roztopila, aby ovocie pustilo šťavu a vytvoril sa mi sirup (môžete použiť aj čerstvé, ale uvarené ovocie vytvorí peknú farbu a mozajku v torte).
Na spodok tortovej formy (26 cm) som poukladala vrstvu piškot, potom krém a ovocie. Opäť som na ovocie navrstvila piškoty, krém, ovocie a zakončila vrstvou piškot a krému.

Tortu som dala stuhnúť do chladničky cez noc. Na vrch môžete nastrúhať ešte horkú čokoládu a ozdobiť mätou.
Dobrú chuť.

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy