Jahodové rezy so želatínou

Info:

24 ks
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 20 minút
Príprava spolu: 30 minút
Chladenie: 120minút
1 ks obsahuje:
165 kcal
Sacharidy: 18 g
Tuky: 8 g
Bielkoviny: 8 g

Úvod:

Keď príde jahodová sezóna do našej záhrady, tento koláč u nás nesmie chýbať. Perfektný a osviežujúci letný dezert naložený s obrovským množstvom jahôd, tvarohu, želatíny, a to všetko pod krehkým piškotovým cestom s kakaom! Božské! 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Kakaové piškotové cesto:
● práškové kakao - 2 PL -
● kypriaci prášok do pečiva - 1 ČL -
● vanilkový extrakt - 1 ČL -
● vajce - 5 ks -
● voda - 100 ml -
● trstinový cukor - 100 g -
● rozpustený kokosový olej - 100 ml -
● špaldová polohrubá múka - 200 g -
Tvarohová plnka:
● odtučnený tvaroh jemný - 500 g -
● syr ricotta - 500 g -
● med - 100 ml -
● prášková želatína do krémov - 1 balenie -
● šťava z 1 citróna - - - -
Ovocná poleva:
● čerstvé jahody - 250 g -
● tortové želé - 1 a 1/2 balenia -

Postup:

Kakaové piškotové cesto- Žĺtka som vymiešala elektrickými metličkami s trstinovým cukrom dopenista, dokiaľ sa trstinový cukor nerozpustil. Potom som pridala rozpustený kokosový olej, vodu, práškové kakao, špaldovú múku, kypriaci prášok do pečiva, vanilkový extrakt a vymixovala dohladka. Z vaječných bielkov a štipkou soli som si vymiešala tuhý sneh, ktorý som zľahka primiešala do kakaovej zmesi.
Hlboký plech (34x22x6cm) som potrela kokosovým olejom a cesto vyliala na plech. Piekla som 10-15 minút v predhriatej rúre na 180 stupňov (každá rúra pečie inak, odporúčam cesto sledovať). Hotové cesto som nechala úplne vychladnúť.

Tvarohová plnka- Tvaroh, ricottu a med som si vyšľahala dohladka. Balenie želatíny som rozpustila v citrónovej šťave s 50 ml vody a nechala chvíľu napučať. Nad vodným kúpeľom v miske som želatínu rozpustila (nevariť) a ihneď primiešala 2 lyžice tvarohovej plnky. Želatínu som vyliala do tvarohovej plnky a elektrickými metličkami vmiešala do zmesi. Zmes som vyliala na vychladnutý piškot a odložila do chladničky na hodinu, dokiaľ plnka nestuhla.

Ovocná poleva- Jahody som nakrájala na polovičky a poukladala na stuhnutú tvarohovú plnku. Želé som pripravila podľa návodu a opatrne vyliala na jahody (želé nelejte na jahody horúce, nechajte ho naozaj mierne vychladnúť). Hotový koláč som odložila do chladničky ešte na hodinu, aby želatína navrchu dobre stuhla.

Dobrú chuť.