Ovsené škoricovo-hrozienkové slimáky

Info:

10 ks
Predpríprava: 30 minút
Príprava: 30 minút
Príprava spolu: 60 minút
1 ks obsahuje:
280 kcal
Sacharidy: 40 g
Tuky: 14 g
Bielkoviny: 8 g

Úvod:

Určite na každého príde chuť na niečo sladké, že? 🙂

Čo takto “zhrešiť” týmito voňavými škoricovými slimáčikmi? Mäkké, vláčne, nadýchané a hlavne obsahujú samé skvelé a zdravé prísady!

Nielenže sú výborné, ale sú aj rýchle na prípravu. Žiadne kysnutie, žiadne čakanie. Musíte si ich určite pripraviť! Nielenže potešíte seba, ale aj vaše detičky si ich obľúbia. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

2 a 1/4 šálky - ovsená múka
1/2 šálky - biely jogurt
1/2 ČL - jedlá sóda
1 balenie - kypriaci prášok do pečiva
1 ČL - vanilkový extrakt
1/2 šálky - rozpustený kokosový olej
1/4 šálky - kokosový cukor
1 šálka - odtučnený tvaroh jemný
1/4 ČL - soľ
2 ČL - mletá škorica
3 PL - med/javorový sirup/agave
2 - - hrsť sušených hrozienok
1/4 ČL - mletý zázvor
3 PL - rozpustený kokosový olej

Postup:

Cesto-V miske som si vymiešala tvaroh, jogurt, kokosový cukor, kokosový olej a vanilku dohladka. V ďalšej miske som si zmiešala preosiatu múku (dôležité!) s práškom do pečiva, jedlou sódou a soľou. Suchú zmes som pomaly vysypala do mokrej zmesi a zľahka premiešala rukami. Potom som cesto vybrala a ďalej spracovala na pomúčenej doske (cesto dlho nemieste a netlačte moc naňho, výsledok potom bude tvrdé a ťažké cesto). Cesto som rozvaľkala do hrubšieho obdĺžnika.

Plnka-Všetky suroviny som si zmiešala v malej miske, okrem hrozienok. Pomocou lyžice som zmes potrela po dĺžke cesta a posypala hrozienkami. Cesto začnite rolovať od širšej časti. Ostrým nožíkom som odkrojila konce a potom cesto rozkrájala na 10 rovnakých častí. Slimáky som poukladala na vymastenú okrúhlu formu tesne vedľa seba (ako na fotke), tak zabránite aby slimáky neboli moc veľké a mali svoj tvar. Ak nemáte okrúhlu formu môžete ich uložiť do muffinovej formy. Piekla som cca 30 minút pri 200 stupňoch.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy