Nepečené proteínové „snickers“ tyčinky

Info:

8 ks
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 20 minút
Príprava spolu: 30 minút
Chladenie: 60minút
1 ks obsahuje:
262 kcal
Sacharidy: 33 g
Tuky: 11 g
Bielkoviny: 14 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Hore ruky, kto miluje snickers tyčinky? 😛 Ja tiež. Bohatá čokoládová chuť, karamel a veľké chrumkavé kúsky arašidov. Mňam. Prinášam vám moju zdravú proteínovú verziu snickers tyčiniek, ktorú si rýchlo obľúbite.
Príprava je veľmi jednoduchá, rýchla, chutná (slabé slovo!) a budete potrebovať iba pár surovín. Perfektná desiata. Ale pozor! Po ochutnaní budete na nej závislý. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

2 PL - arašidové maslo
2 PL - med/javorový sirup/agave
cca 2 - 3 PL - - trocha akéhokoľvek mlieka alebo vody
1 šálka - vanilkový proteín
2 ČL - mletá škorica
1/4 ČL - soľ
1 šálka - vykôstkované a nakrájané datle
1/3 šálky - nesolené a nepražené arašidy
3/4 PL - kokosový olej
1 PL - práškové kakao
3/4 šálky - nasekaná kvalitná horká čokoláda

Postup:

Najprv som si datle v miske zaliala vriacou vodou a dala na bok. V ďalšej miske som si zmiešala s prstami proteínový prášok, arašidové maslo (najlepšie v tekutejšej forme), med a trocha mlieka (vznikne vám miene drobivá zmes). Túto zmes som vysypala do hlbšieho plechu (31×24 cm) a utlačila rukami po celej ploche plechu.
Namočené datle som vložila do mixéru s troškou vody a vymixovala do hladka. Rozmixované datle som natrela na proteínový základ, posypala škoricou a následne posypala arašidmi, a s trochou soli. Čokoládu som si rozpustila v miske nad parou spolu s kokosovým olejom (ak čokoláda bude moc riedka, pridajte 1 PL práškového kakaa).
Čokoládu som vyliala na vrch a dala chladiť do mrazničky na 30 minút, dokiaľ čokoláda nestuhla. Potom som nakrájala na 8 tyčiniek. Skladujeme v mrazničke alebo v chladničke v uzatvorenej umelej nádobe.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy