Nepečené proteínové “snickers” tyčinky

Info:

8 ks
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 20 minút
Príprava spolu: 30 minút
Chladenie: 60minút
1 ks obsahuje:
262 kcal
Sacharidy: 33 g
Tuky: 11 g
Bielkoviny: 14 g

Úvod:

Hore ruky, kto miluje snickers tyčinky? 😛 Ja tiež. Bohatá čokoládová chuť, karamel a veľké chrumkavé kúsky arašidov. Mňam. Prinášam vám moju zdravú proteínovú verziu snickers tyčiniek, ktorú si rýchlo obľúbite.
Príprava je veľmi jednoduchá, rýchla, chutná (slabé slovo!) a budete potrebovať iba pár surovín. Perfektná desiata. Ale pozor! Po ochutnaní budete na nej závislý. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Základ:
● arašidové maslo - 2 PL -
● med/javorový sirup/agave - 2 PL -
● trocha akéhokoľvek mlieka alebo vody - cca 2 - 3 PL - -
● vanilkový proteín - 1 šálka -
Karamel:
● mletá škorica - 2 ČL -
● soľ - 1/4 ČL -
● vykôstkované a nakrájané datle - 1 šálka -
● nesolené a nepražené arašidy - 1/3 šálky -
Čokoláda:
● kokosový olej - 3/4 PL -
● práškové kakao - 1 PL -
● nasekaná kvalitná horká čokoláda - 3/4 šálky -

Postup:

Najprv som si datle v miske zaliala vriacou vodou a dala na bok. V ďalšej miske som si zmiešala s prstami proteínový prášok, arašidové maslo (najlepšie v tekutejšej forme), med a trocha mlieka (vznikne vám miene drobivá zmes). Túto zmes som vysypala do hlbšieho plechu (31×24 cm) a utlačila rukami po celej ploche plechu.
Namočené datle som vložila do mixéru s troškou vody a vymixovala do hladka. Rozmixované datle som natrela na proteínový základ, posypala škoricou a následne posypala arašidmi, a s trochou soli. Čokoládu som si rozpustila v miske nad parou spolu s kokosovým olejom (ak čokoláda bude moc riedka, pridajte 1 PL práškového kakaa).
Čokoládu som vyliala na vrch a dala chladiť do mrazničky na 30 minút, dokiaľ čokoláda nestuhla. Potom som nakrájala na 8 tyčiniek. Skladujeme v mrazničke alebo v chladničke v uzatvorenej umelej nádobe.

Dobrú chuť! 🙂