Fit tvarohová “zebra”

Info:

12 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 25 minút
Príprava spolu: 30 minút
1 ks obsahuje:
96 kcal
Sacharidy: 8 g
Tuky: 4 g
Bielkoviny: 12 g

Úvod:

Tento recept sa nesie v znamení zebry-v znamení nepečenej tvarohovo-kakaovej zebry! Zebra koláč ponúka veľké množstvo tvarohu, gréckeho jogurtu a oproti ostatným koláčom obsahuje minimum kalórií a sacharidov. Čísla hovoria za všetko. 😉 Myslím, že môže byť, čo poviete?

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● med/javorový sirup/agave - 3-4 PL -
● práškové kakao - 2-3 PL -
● vanilkový extrakt - 1 ČL -
● prášková želatína - 1 balenie (11g) -
● odtučnený tvaroh jemný - 500 g -
● grécky jogurt - 400 g -
● polotučný jemný tvaroh - 500 g -

Postup:

Najprv som si pripravila tortovú formu (22 cm). Vo väčšej mise mise som si zmiešala tvarohy, grécky jogurt, vanilkový extrakt a med dohladka (osladiť môžete podľa vlastnej chuti). Potom som si želatínu v malom hrnci nechala napučať so 4-5 PL vody. Na miernom plameni som začala za stáleho miešania želatínu rozpúšťať (nevaríme) a pridala 2 PL tvarohovej zmesi. Keď sa želatína rozpustila, zmes som pridala do tvarohovej zmesi a metličkami dobre vymiešala. Zmes som si rozdelila na dve polovice a do jednej zmesi primiešala kakao.
Do stredu do tortovej formy som pridala 2 PL bielej plnky, do stredu bielej plnky som dala 2 PL kakaovej plnky a takto som pokračovala, kým som neminula obe plnky. Koláč som dala stuhnúť (najlepšie) na celú noc alebo minimálne na 3 hodiny.
Vrch koláča môžete posypať strúhanou horkou čokoládou.

Dobrú chuť.