Špaldové linecké koláčiky s kokosovým cukrom

Info:

30 ks
Predpríprava: 30 minút
Príprava: 30 minút
Príprava spolu: 60 minút
1 ks obsahuje:
79 kcal
Sacharidy: 8 g
Tuky: 4 g
Bielkoviny: 1 g

Úvod:

Čo by to boli za Vianoce, keby tieto obľúbené krehké linecké koláčiky chýbali u vás doma. 🙂 My na ne nedáme dopustiť! Obsahujú samé kvalitné ingrediencie a hlavne lásku. špaldová múka a kokosový cukor im dodal poriadny šmrnc! Po upečení sú krásne mäkké a každým dňom sú mäkšie a mäkšie. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● vanilkový extrakt - 1 ČL -
● žĺtok - 2 ks -
● špaldová múka hladká - 220 g -
● vychladené pravé maslo - 150 g -
● kokosový cukor - 120 g -

Postup:

*Maslo nezabudnite dobre vychladiť, nemalo by byť veľmi mäkké. V miske som si špaldovú múku premiešala s kokosovým cukrom. Potom som pridala vaječné žĺtka, vanilkový extrakt a nakoniec maslo, ktoré som nastrúhala nahrubo na struháku. Zo zmesi som rukami vypracovala nelepivé cesto (na začiatku sa bude trúsiť, ale potom sa krásne spojí do jednej hmoty). Cesto som zabalila do potravinárskej fólie a dala odležať do chladničky aspoň na 30 minút.
Cesto som rozvaľkala na zľahka pomúčenej kuchynskej linke na hrúbku približne 2-3 mm (nepreháňajte to s múkou, aby neboli tvrdé) a vykrajovala ľubovolné tvary, ktoré som ukladala na plech vyložený papierom na pečenie.
Piekla som maximálne 7-8 minút (nie viac, radšej menej, ako to prehnať, potom budú tvrdé) pri 180 stupňoch. Ešte horúce som premiestnila vedľa na papier na pečenie vychladnúť (pozor aby sa nepolámali, sú krehké).

Dobrú chuť.