Dvojvrstvový tekvicový cheesecake

Info:

12 ks
Predpríprava: 20 minút
Príprava: 70 minút
Príprava spolu: 90 minút
1 ks obsahuje:
249 kcal
Sacharidy: 30 g
Tuky: 9 g
Bielkoviny: 10 g

Úvod:

Tento cheesecake u nás doma vyhral prvé miesto. Krémová náplň z tvarohu a ricotty, zázvorovo-kakaový korpus z celozrnných sušienok, obohatený o tekvicu ktorá mu dodáva jemnosť a veľa iných výhod pre naše zdravie. Sen. Po upečení neostal na stole ani 5 minút! To hovorí za všetko. 🙂

Určite si ho obľúbi aj vaša rodina a spríjemní vám deň.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Korpus:
● mletá škorica - 1 ČL -
● mletý zázvor - 1 ČL -
● kokosový cukor - 1/4 šálky -
● rozpustený kokosový olej - 5 PL -
● bio celozrnné sušienky - 230 g -
Plnka:
● trstinový cukor - 3/4 šálky -
● mletá škorica - 1 ČL -
● vajce - 3 ks -
● tekvicové pyré - 1 šálka -
● celozrnná múka stredná - 2 PL -
● ricotta - 1 šálka -
● hrudkovitý tvaroh - 1 šálka -
● muškátový oriešok - 1/2 ČL -

Postup:

Rúru som si najprv predhriala na 200 stupňov.Korpus som si pripravila tak, že celozrnné sušienky som si rozdrvila v kuchynskom robote na múku, potom som pridala rozpustený kokosový olej, kokosový cukor, škoricu, zázvor a mixovala cca 1 minútu. Zmes som vysypala do tortovej formy a prstami pritláčala na spodok formy aj po bokoch. Korpus som dala predpiecť na 10 minút a dala vychladnúť.

Zatiaľ som si pripravila náplň. Ricottu, tvaroh a ½ šálky cukru som si vymiešala metličkami dohladka. Potom som pridala vajcia a znova vymiešala metličkami. Nakoniec som primiešala celozrnnú múku.

Z tejto zmesi som odobrala 1 šálku a zmiešala s tekvicovým pyré, so zvyšným cukrom, škoricou, muškátovým orieškom a vyliala ¾ zmesi na korpus a potom druhú časť plnky bez tekvice. Zvyšnú tekvicovú plnku som vyliala na vrch a nožíkom tvorila “víry”.

Tortovú formu (priemer 26 cm, výška 6,5 cm) som vložila na hlbší plech a zaliala cca 1 šálkou vody a piekla som 50-60 minút pri 200 stupňoch. Pred krájaním necháme dobre vychladnúť.

Dobrú chuť! 🙂