Mätovo-lesná zmrzlina

Info:

8 porcií
Predpríprava:
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 15 minút
Chladenie: 180minút
1 porcia (150g) obsahuje:
60 kcal
Sacharidy: 9 g
Tuky: 0 g
Bielkoviny: 7 g

Úvod:

Táto zmrzlina je extrémne rýchla, super jednoduchá na prípravu a hlavne zdravá! Zaručene uspokojí vaše sladké jazýčky a osvieži v týchto horúcich dňoch. Dovolím si povedať, že je fakt úžasná a bez jediného gramu tuku! 😉

Základ je taký, aby pomer mrazeného ovocia a jogurt bol 1:1. Viac jogurtu urobí zmrzlinu krémovejšiu, viac ovocia urobí túto zmrzlinu skôr ako dreň. Plody môžu byť akéhokoľvek druhu, jahody, čučoriedky, maliny, ríbezle, černice, alebo zmiešajte všetky naraz.

Môžete si kúpiť už hotové mrazené balíčky, kto ma vlastnú záhradu ako ja, tak určite sú lepšie domáce a zamrazte tie. Ako čerstvé ovocie som použila ríbezle, mám rada kyslejšie. Ak ich nemáte radi, tak sa im vyhnite a použite sladšie ovocie, ako je napríklad banán. 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● mrazené lesné ovocie - 500 g -
● čerstvé ovocie - 150 g -
● 0% grécky jogurt - 500 g -
● lístky čerstvej mäty - 8 - 10 ks -
● med/javorový sirup/agave podľa chuti - - - -

Postup:

Do hlbokej misy som si pridala jogurt, cukor, mätu a vymixovala ponorným mixérom (môžete použiť aj kuchynského robota, ale mne osobne sa to lepšie pripravovalo ponorným).

Potom som pridala mrazené ovocie spolu s čerstvým a mixovala znova do hustej, hladkej konzistencie. Zmes som vyliala do umelej nádoby a dala mraziť na 2-3 hodiny, občas premiešajte, aby sa zmrzlina zamrazila rovnomerne.

Výborne chutí s nasekanými orieškami a medom, ale to už nechám na vás. 😉 Prajeme príjemné osvieženie.

Dobrú chuť!