Domáce ovocné flapjacks

Info:

12 porcií
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 45 minút
Príprava spolu: 60 minút
Chladenie: 15minút
1 ks (100g) obsahuje:
355 kcal
Sacharidy: 50 g
Tuky: 14 g
Bielkoviny: 11 g

Úvod:

Flapjacks sú tyčinky plné ovsených vločiek, sušeného ovocia, orechov a semienok. Z toho vyplýva, že tvoria správnu energiu pre naše telo, ktorú potrebujeme zvyčajne počas dňa doplniť medzi jedlami, alebo pred tréningom! 😉
Prednedávnom som ochutnala kupované, ktoré mi veľmi chutili, lenže keď som si prečítala zloženie, bola som sklamaná. Stužený tuk, rafinovaný cukor. Vtedy som sa rozhodla si pripraviť domáce.
Môj recept je zbavený o polovicu menej tuku a cukru. Flapjack potrebuju v sebe nejaký zdravý tuk, aby boli pekne mäkké a vláčne. Ja som to vyriešila tak, že som pridala banán a nastrúhané jablko. Vďaka ovociu nepotrebujú toľko tuku a prírodne ich dosladia.
V tomto recepte môžete využiť vašu fantáziu a sušené ovocie, orechy, či arašidové maslo môžete použiť podľa vlastnej chuti. 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Suché suroviny:
● mletá škorica - 2 ČL -
● ovsené vločky jemné - 3 šálky -
● sušené datle - 7 - 8 ks -
● sušené brusnice - 3/4 šálky -
● lieskovce opražené nasucho - 2/3 šálky -
● slnečnicové semienka opražené nasucho - 1/4 šálky -
Mokré suroviny:
● med/javorový sirup/agave - 4 PL -
● kokosový olej - 4 PL -
● mandľové maslo - 3 PL -
● rozpučený banán - 2 ks -
● nastrúhané jablko bez šupy - 1 ks -

Postup:

Všetky suché suroviny som si zmiešala v hlbokej mise. Na panvici som si rozpustila kokosový olej, mandľové maslo a med. Následne som pridala banán, jablko a miešala, dokiaľ mi nevznikla pomerne hladká zmes. Túto zmes som vyliala do suchej zmesi a dobre vymiešala.
Zmes som vyliala do hlbšieho plechu (20x20cm) vyloženým papierom na pečenie a piekla 40-45 minút pri 200 stupňoch. Pred krájaním som nechala 15 minút vychladnúť.
Nezjedené tyčinky skladujeme v uzatvorenej nádobe v chladničke pár dní.

Dobrú chuť. 🙂