Raw limetkovo-jahodová torta

Info:

12 ks
Predpríprava:
Príprava: 60 minút
Príprava spolu: 60 minút
1 ks obsahuje:
320 kcal
Sacharidy: 6 g
Tuky: 25 g
Bielkoviny: 2 g

Úvod:

Krémová, hladká, osviežujúca torta. Ideálny letný dezert bez pečenia. Jahody a limetky sú akoby stvorené pre seba. K tejto torte ma viedli tri veci. Limetky v chladničke, zásoba orechov a veľká nádielka jahôd z našej záhrady. Riešenie-proste raw torta! 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

1/4 šálky - kokosové mlieko
1/2 šálky - kokosový olej
2 šálky - kešu orechy namočené cez noc vo vode
1/2 šálky - čerstvá limetková šťava
1 ČL - tekutá stévia
1 ČL - med/javorový sirup/agave
1/2 šálky - kokosové mlieko
4 ČL - kokosový olej
1 šálka - čerstvé jahody
1 šálky - kešu orechy namočené cez noc vo vode

Postup:

Limetkový krém – Do kuchynského robota som pridala mlieko/vodu, limetkovú šťavu, stéviu a orechy. Mixovala som dohladka. Nakoniec som pridala kokosový olej a znovu premixovala. Krém som vyliala do tortovej formy (priemer 26 cm, výška 6,5 cm) a odložila na 30-60 minút do chladničky.

Jahodový krém – Kým sa chladila spodná limetková vrstva,pripravila som si vrchnú jahodovú. Do kuchynského robota som pridala orechy s jahodami, kokosovým mliekom, javorovým sirupom a mixovala dohladka. Po necelej hodinke som vybrala tortovú formu a naliala jahodový krém na limetkový, ktorý bol pekne stuhnutý. Nakoniec som tortu chladila v mrazničke. Najlepšie je ju chladiť cez noc, aby sme sa uistili že krém je rovnomerne stuhnutý.

*Ako ste si mohli všimnúť, nepridala som takmer žiadne sladidlo. Ak máte radi viac sladké, kľudne pridajte med. Pred krájaním nechajte tortu troška roztopiť pri izbovej teplote, aby sa uvolnila a ľahko krájala. V mrazničke vydrží cca týždeň.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy