Krehký apple pie

Info:

12 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 85 minút
Príprava spolu: 90 minút
1 ks obsahuje:
266 kcal
Sacharidy: 38 g
Tuky: 9 g
Bielkoviny: 7 g

Úvod:

úžasný apple pie, ktorý v sebe ukrýva krehké a šťavnaté kúsky jabĺk. A to nie je zďaleka všetko! 🙂 Jednoducho milujem sezónne jablkové koláče na milión spôsobov. Ak ste milovníkom jabĺk ako ja, neváhajte ihneď ochutnať.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

1 ČL - mletá škorica
1 šálka - mlieko 1,5 %
3 šálky - hladká celozrnná múka
1/2 šálky - rozpustený kokosový olej
1/2 ČL - soľ
1 PL - mletá škorica
6 PL - kokosový cukor
- - - šťava z 1/2 citróna
7 ks - malé jablko
1 ks - vajce
2-3 PL - kokosový cukor
250 g - syr ricotta

Postup:

Cesto- V miske som si cez sitko preosiala múku so škoricou a soľou. Potom som pridala rozpustený kokosový olej, mlieko a drevenou varechou vymiešala nelepivé cesto (malo by sa vám odlepovať od misky). Cesto som si rozdelila na dve polovice. Jednu polovicu som vyvaľkala do tvaru kruhu a premiestnila do okrúhlej formy na koláč (28 cm).
Krémová plnka- Elektrickými metličkami som vymiešala všetky suroviny dohladka a vyliala na cesto.
Jablková plnka- Jablká som si ošúpala, zbavila jadierok a nakrájala na tenšie plátky. Plátky jabĺk som premiestnila do misky, premiešala s cukrom, škoricou, šťavou z citróna a poukladala na krémovú plnku.
Zvyšnú polovicu som vyvaľkala do kruhu a vyrezávala z neho pásiky, ktoré som ukladala na vrch koláča. Piekla som 55-60 minút pri 180 stupňoch (ak chcete, mriežku pred pečením môžete potrieť vajíčkom). Po upečení som koláč posypala extra škoricou (voliteľné).

Dobrú chuť.

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy