Semienkové krekry/chlebíky bez lepku

Info:

25 ks
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 50 minút
Príprava spolu: 60 minút
1 ks obsahuje:
88 kcal
Sacharidy: 3 g
Tuky: 5 g
Bielkoviny: 5 g

Úvod:

Pred dvoma dňami padol skvelý návrh na recept na bielkovinové chlebíky. Nedalo mi to, a na druhý deň som sa pustila do prípravy! Nie je to nič zložité, stačí zmiešať semienka a orechy podľa chuti, pridať vajíčko, parmezán a chrumkavé chlebíky plné vlákniny sú na svete. 😉 Chuť je výborná a každý kúsok krásne chrumká.
Môžete si ich zabaliť na olovrant do práce, do školy, chrumkať pri filme alebo si ich naservírovať ako prílohu k šalátu. 🙂 Výber je na vás.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - štipka - -
● olivový olej - 2 PL -
● strúhaný parmezán - 1/2 šálky -
● vajce - 1 ks -
● vlašské orechy - 1/2 šálky -
● ľanové semienka - 1/2 šálky -
● chia semienka - 1/2 šálky -
● slnečnicové semienka - 1/2 šálky -

Postup:

Rúru som si predhriala na 170-180 stupňov. Slnečnicové semienka, ľanové semienka, chia semienka a vlašské orechy som pridala do mixéra a vymixovala na jemnú “múku”. Túto zmes som premiestnila do misy a primiešala ostatné suroviny (vznikne vám tuhá a mierne lepivá zmes, vďaka chia semienkam).
Pripravila som si 2 kusy papiera na pečenie. Na jeden kus som položila zmes, utlačila rukami a zakryla druhým kusom papiera na pečenie. Takto som zmes vyvaľkala na tenký plát (tvar nemusí byť dokonalý, ja som zmes vyvaľkala rovnomerne do tvaru obdĺžnika (hrúbka cca 3 mm, zmes vyvaľkajte tak rovnomerne, ako sa vám len dá, keď sa cesto náhodou natrhne, jendoducho ho spojte prstami naspäť, so zmesou sa dobre pracuje).
Takto vyvaľkané cesto som preložila na plech, nakrájala ostrým nožíkom opatrne na obdĺžniky a piekla približne 40-50 minút, dokiaľ krekry neboli na dotyk pevné a mierne zlatisté. Po upečení som nechala úplne vychladnúť, a potom som ich mierne rozdelila na jednotlivé kusy.

Dobrú chuť.