Quiche s ružičkovým kelom a prosciuttom

Info:

12 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 70 minút
Príprava spolu: 75 minút
1 ks obsahuje:
229 kcal
Sacharidy: 16 g
Tuky: 12 g
Bielkoviny: 10 g

Úvod:

Ja už som si k ružičkovému kelu našla cestu, aj vy? 🙂 Ak ešte stále nie, tak ste neochutnali náš recept na tento fantastický quiche, ktorý v sebe ukrýva jemné špaldové cesto, ricottu, ružičkový kel a prosciutto! Pre “odvážnejších” aj nakrájané kúsky jabĺk – pre zaujímavejšiu a jedinečnejšiu chuť jesene.

TIP: Do plnky môžete nakrájať 1 kyselšie jablko.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

- - - soľ
1 ks - vajce
1 ks - žĺtok
250 g - špaldová múka hladká
štipka - - mletý muškátový oriešok
100 g - domáce maslo
- - - soľ
- - - mleté čierne korenie
1/2 šálky - 0% grécky jogurt
4 ks - vajce
- - - bylinky podľa chuti
2 PL - arrowroot prášok
1/2 balenia (60g) - nastrúhaná mozzarella light
1 šálka - ricotta
1 a 1/2 šálky - ružičkový kel
4 plátky - kvalitné prosciutto

Postup:

Cesto- všetky suroviny som pridala do misky a rukami vypracovala tuhe nelepivé cesto. Cesto som zabalila do potravinárskej fólie a dala zachladiť na 30 minút do chladničky. Zatiaľ som si pripravila plnku.
Plnka- Ružičkový kel som zbavila vrchných lístkov (ak sú náhodou niektoré uschnuté) a odkrojila tvrdší spodok. V menšom hrnci som si priviedla vodu k varu, pridala ružičkový kel a plameň vypla. Ružičkový kel som nechala variť cca 5 minút a ihneď hlavičky premiestnila do studenej vody (takto si zachovajú peknú zelenú farbu).
V ďalšej miske som si vymiešala ricottu, grécky jogurt, vajcia, arrowroot prášok/zemiakový škrob, nastrúhanú mozzarellu, prosciutto, korenie, bylinky a soľ.
Rúru som si predhriala na 200 stupňov a okrúhlu zapekaciu misu (26cm) som zľahka potrela maslom a poprášila múkou. Cesto som rukami popritláčala na dno formy, aj po okrajoch. Cesto som si s vidličkou mierne poprepichovala, aby sa mi pri pečení nenafúklo. Ružičkový kel som rozkrojila na polovice a poukladala na cesto. Nakoniec som na ne vyliala plnku a zapekala 40-45 minút.
Pred krájaním som nechala mierne vychladnúť.

Dobrú chuť.

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy