Proteínový ryžový nákyp

Info:

6 ks
Predpríprava: 40 minút
Príprava: 40 minút
Príprava spolu: 80 minút
1 porcia obsahuje:
329 kcal
Sacharidy: 52 g
Tuky: 4 g
Bielkoviny: 21 g

Úvod:

Dávno sa tu neukázal recept na sladké hlavné jedlo. Občas nám príde chuť aj na sladký obed, však? 🙂 Obľubujem ryžový nákyp, takže dnes to bude recept na nákyp s ovocím, ktorýje obohatený o proteínový prášok pre zvýšenie obsahu bielkovín. V recepte som nepoužila ani veľa cukru. Sladkosť pochádza z ovocia, hrozienok a proteínového prášku. Dá sa ľahko prispôsobiť chutiam. Ovocie môžete použiť podľa chuti, miesto hrozienok pridajte orechy, ryžu basmati vymeniť za hnedú ryžu, obyčajné mlieko vymeniť za kokosové atď. 🙂 Piekla som v menšom hlbokom plechu (30×24 cm).

Nemusíte ho striktne jesť len na obed. Vychladený poslúži aj ako dezert alebo si ho vychutnajte ako pred – tréningové jedlo. Určite uspokojí vaše chuťové bunky. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Ryža:
● med/javorový sirup/agave - 2 PL -
● basmati ryža - 1 a 1/2 šálky -
● kokosový olej - 1 PL -
● akékoľvek mlieko - 2 šálky -
● proteínový prášok - 2 odmerky (60g) -
● vajce - 1 ks -
● vaječný bielok - 3 ks -
Ovocie+vrch ryžového nákypu:
● banán - 1 ks -
● mletá škorica - na chuť - -
● sušené hrozienka - 2/3 šálky -
● kokosový cukor - 2 PL -
● odtučnený tvaroh jemný - 1 šálka -
● jablko - 1 ks -

Postup:

Ryža – Ryžu som si prepláchla pod tečúcou vodou. V hrnci som si skombinovala vodu s mliekom a pridala prepláchnutú ryžu. Ryžu som varila za občasného premiešania cca 25-30 minút (dokiaľ nenasiakla skoro všetku tekutinu a nevznikla mi hustá kaša). Do uvarenej ryže som primiešala med, kokosový olej, proteínový prášok a nechala vychladnúť. Kým sa ryža chladla, tak som si vyšľahala z 3 vaječných bielkov tuhý sneh. Do vychladnutej ryže som najprv primiešala 1 celé vajce a nakoniec zľahka sneh.

Ovocie – Hrozienka som si zaliala teplou vodou a nechala cca 10 minút odpočívať, aby troška zmäkli. Potom som si jablko som si nakrájala na menšie kocky a banán na kolieska. Rúru som si predhriala na 180 stupňov a spodok plechu vyložila papierom na pečenie. Na plech som vyliala 1/2 ryžovej zmesi, na to poukladala ovocie spolu s hrozienkami a škoricou, a nakoniec vyliala zvyšnú ryžovú zmes. Piekla som cca 35-40 minút.

Vrch ryžového nákypu som potrela tvarohom a posypala kokosovým cukrom. Pred krájaním som nechala mierne vychladnúť a následne rozkrájala na 6 rovnakých kúskov.

Dobrú chuť! 🙂