Plnené batáty s kuracími prsiami a špenátom

Info:

2 porcie
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 85 minút
Príprava spolu: 90 minút
1 ks obsahuje:
230 kcal
Sacharidy: 19 g
Tuky: 6 g
Bielkoviny: 21 g

Úvod:

Tentokrát som chcela vyskúšať naplniť sladké zemiaky namiesto klasických a bol to nečakaný výsledok! Pikantné, sladké, syrové a proteínmi nabité. Chute úžasne spolupracovali.
Skombinovať môžete rôzne chute, ktoré máte najradšej. Zdravé a ľahké jedlo, ktoré si môžete dopriať na obed alebo na večeru. Odporúčam podávať s čerstvým šalátom a obľúbeným dressingom. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● mleté čierne korenie - - - -
● olivový olej - 1 PL -
● batát (sladký zemiak) - 1 ks -
● cesnak (strúčik) - 1 ks -
● bylinky podľa chuti - - - -
● strúhaný parmezán - 2 ČL -
● čerstvý baby špenát - 50 g -
● kuracie prsia - 150 g -
● šťava z 1/2 citróna - - - -
● zmes korenia na kuracie mäso - - - -

Postup:

Rúru som si predhriala na 220 stupňov a celý zemiak dala upiecť na 60 minút domäkka. 20 minút pred dopečením som vedľa zemiaku poukladala kuracie plátky, ktoré som predtým potrela olivovým olejom, soľou a čiernym korením. Upečený zemiak a kuracie prsia som nechala úplne vychladnúť. Zatiaľ som si vedľa v miske zmiešala olivový olej s citrónovou šťavou, grilovacím korením, bylinkami, cesnakom a špenátom (špenát som predtým nechala pár minút nad parou).Vychladnutý zemiak som rozkrojila pozdĺžne na polovicu a stred zemiaku zľahka odstránila (nie úplne). Takto pripravený zemiak som dala zapiecť ešte na 5-10 minút. Kuracie prsia som nakrájala najemno, pridala do pripravenej omáčky z olivového oleja a rovnomerne naplnila zemiaky. Nakoniec som vrch posypala strúhaným parmezánom a dala zapiecť ešte na 10 minút.Podávame s čerstvým šalátom a obľúbeným dressingom.
Dobrú chuť.