Plnené batáty s kuracími prsiami a špenátom

Info:

2 porcie
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 85 minút
Príprava spolu: 90 minút
1 ks obsahuje:
230 kcal
Sacharidy: 19 g
Tuky: 6 g
Bielkoviny: 21 g

Úvod:

Tentokrát som chcela vyskúšať naplniť sladké zemiaky namiesto klasických a bol to nečakaný výsledok! Pikantné, sladké, syrové a proteínmi nabité. Chute úžasne spolupracovali.
Skombinovať môžete rôzne chute, ktoré máte najradšej. Zdravé a ľahké jedlo, ktoré si môžete dopriať na obed alebo na večeru. Odporúčam podávať s čerstvým šalátom a obľúbeným dressingom. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

- - - soľ
- - - mleté čierne korenie
1 PL - olivový olej
1 ks - batát (sladký zemiak)
1 ks - cesnak (strúčik)
- - - bylinky podľa chuti
2 ČL - strúhaný parmezán
50 g - čerstvý baby špenát
150 g - kuracie prsia
- - - šťava z 1/2 citróna
- - - zmes korenia na kuracie mäso

Postup:

Rúru som si predhriala na 220 stupňov a celý zemiak dala upiecť na 60 minút domäkka. 20 minút pred dopečením som vedľa zemiaku poukladala kuracie plátky, ktoré som predtým potrela olivovým olejom, soľou a čiernym korením. Upečený zemiak a kuracie prsia som nechala úplne vychladnúť. Zatiaľ som si vedľa v miske zmiešala olivový olej s citrónovou šťavou, grilovacím korením, bylinkami, cesnakom a špenátom (špenát som predtým nechala pár minút nad parou).Vychladnutý zemiak som rozkrojila pozdĺžne na polovicu a stred zemiaku zľahka odstránila (nie úplne). Takto pripravený zemiak som dala zapiecť ešte na 5-10 minút. Kuracie prsia som nakrájala najemno, pridala do pripravenej omáčky z olivového oleja a rovnomerne naplnila zemiaky. Nakoniec som vrch posypala strúhaným parmezánom a dala zapiecť ešte na 10 minút.Podávame s čerstvým šalátom a obľúbeným dressingom.
Dobrú chuť.

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy