Cukinové rezance s avokádovým pestom, hráškom a luskami

Info:

2 porcie
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 20 minút
1 porcia obsahuje:
172 kcal
Sacharidy: 7 g
Tuky: 15 g
Bielkoviny: 5 g

Úvod:

Ahoj letná svieža zeleninka…cukina, lusky, hrášok…Čakala som na vás!
Tieto dni sú proste moje najobľúbenejšie. Kedy si takmer každý deň zo záhrady môžem priniesť a hlavne vychutnať tú pravú chuť sezónnej zeleniny. Skúšali ste si už pripravovať cukinové rezance predtým? Ja som na nich závislá, odkedy som zistila, aké ľahké je si ich pripraviť! 😛 Tentokrát som do nich primiešala avokádové pesto, lusky, hrášok a výrazný syr feta. Skvelý spôsob, ako si pripraviť nízkosacharidovú verziu klasických cestovín. 🙂

S čím si ich najradšej pripravujete vy? 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● olivový olej - 1/4 šálky -
● cesnak (strúčik) - 2 ks -
● zrelé avokádo - 1 ks -
● nadrobený syr Feta - 1/4 šálky -
● pomleté vlašské orechy - 1/4 šálky -
● stredne veľká cukina - 2 ks -
● čerstvý hrášok - 1/2 šálky -
● šťava z limetky - 1 ks -
● nasekaná čerstvá bazalka - 1/3 šálky -
● fazuľové/hráškové lusky - 1/2 šálky -

Postup:

Cukinové rezance- Cukinu som si umyla a pomocou škrabky na zemiaky (ak máte špiralizér na zeleninu, použite ten) som tvorila rezance, ktoré som následne nakrájala na tenšie pásiky. Rezance som premiestnila do misky, osolila a dala na bok odpočívať.

Avokádové pesto- Avokádo, bazalkové listy, olivový olej, vlašské orechy, cesnak, šťavu z limetky a soľ som pridala do mixéra a vymixovala do hladkej pasty (ak máte radi redšie pesto, pridajte viac olivového oleja).

Hrášok, lusky- Hrášok a lusky som si jednoducho udusila na pare do mäkka.

Ja osobne cukinové rezance už nevarím ani nerestujem na panvici. Vďaka soli krásne zmäknú. Ak sa vám tento postup nepozdáva, môžete cukinové rezance zľahka uvariť vo vriacej vode alebo orestovat na panvici s kvapkou olivového oleja.
Cukinové rezance som zmiešala s pestom, rozdelila rovnomerne na dva taniere a následne na vrch pridala hrášok, lusky a syr feta (pre čisto vegánsku, paleo a bezlaktózovú verziu syr vynechajte).

Dobrú chuť.