Fitness guru bobaľky s makom

Info:

2,0 porcie
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 115 minút
Príprava spolu: 120 minút
100g bobaliek s makom a medom obsahuje:
199 kcal
Sacharidy: 39 g
Tuky: 6 g
Bielkoviny: 6 g

Úvod:

Aj vás občas naháňajú chute po tradičných slovenských receptoch? My ich zbožňujeme! 🙂 Dnes si pripomenieme ako chutia fantastické slovenské bobaľky (opekance, pupáky) v našom netradične zdravom prevedení. Ani si nestihnete všimnúť, že sú pripravované zo zdravých surovín. Krásne voňajú.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

štipka - - soľ
1/2 ČL - vanilkový extrakt
2 PL - rozpustený kokosový olej
10 g - čerstvé droždie
300 g - špaldová múka hladká
1 PL - kokosový cukor
200 ml - mandľové mlieko
- - - mletý mak
- - - med/javorový sirup/agave
- - - horúca voda
- - - teplé mandľové mlieko

Postup:

Najprv som si pripravila kvások z teplého mandľového mlieka, droždia a kokosového cukru. Vrch som poprášila s trochou múky a nechala vykvasiť (cca 10 minút). Zatiaľ som si preosiala do misy cez sitko špaldovú múku, pridala kokosový olej, vanilkový extrakt a štipku soli. Nakoniec som priliala kvások a vymiešala nelepivé, mierne vláčne cesto (cesto sa musí krásne odlepovať od misy). Pripravené cesto som nechala kysnúť na teplom mieste celú hodinu.
Vykysnuté cesto som spracovala ešte na pomúčenej doske a rozdelila ho na 3-4 menšie guľky. Tie som ešte zakryla utierkou a nechala 30 minút podkysnúť. Z každej kôpky som vyvaľkala hrubší valček a odkrajovala z neho cca 4 cm kúsky, ktoré som merne vyformovala v dlani na guľky a ukladala na plech vyložený papierom na pečenie. Piekla som 15-20 minút pri 200 stupňoch. Opekance som nechala vychladnúť a pred podávaním ich poliala horúcou vodou, aby zmäkli (nie dlho, aby sa nepremočili). Následne ich poliala medom, makom, teplým mandľovým mliekom a poriadne premiešala.

Dobrú chuť.

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy