Pečený cesnakový losos s ružičkovým kelom

Info:

3 ks
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 40 minút
Príprava spolu: 55 minút
1 porcia (1 ks losos+1 šálka kelu) obsahuje:
307 kcal
Sacharidy: 7 g
Tuky: 13 g
Bielkoviny: 35 g

Úvod:

Ste fanúšikom ružičkového kelu, alebo nepriateľ? 😛 Keď som bola malá, som ho jedla ako za trest. Ale asi väčšinou z vás, keď sa povie ružičkový kel, sa zhrozí, však?

Pritom je plný vitamínov, hlavne bohatý na vitamín C, ďalej obsahuje aj vitamíny skupiny B, A, E, vitamín PP či vitamín U, ktorý pôsobí na liečbu vredov, pri zápaloch dvanástorníka a ochoreniach hrubého čreva. Minerálne látky sú v ňom zastúpené najmä vápnikom, draslíkom, sodíkom, fosforom, horčíkom, železom. No, nesmieme zabudnúť na bohatý obsah vlákniny.

Pripravte si tohto pečeného lososa na vrchole ružičkového kelu s cesnakom, ochutený s troškou bieleho vína (vypará sa 🙂 a oreganom! Tento recept je jednoduchý, pritom veľmi chutný a zdravý. Som si istá, že takto vám určite ružičkový kel zachutí!

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● mleté čierne korenie - 1/2 ČL -
● sušené oregano - 2 ČL -
● olivový olej - 1/4 šálky -
● cesnak (strúčik) - 7 ks -
● soľ - 1/2 ČL -
● kolieska citrónu - 3 ks -
● steak z lososa - 3 ks (150g) -
● ružičkový kel - 3 šálky -
● biele víno - 1/3 šálky -

Postup:

V miske som si zmiešala rozpučený cesnak s olivovým olejom, oreganom, korením a soľou. Túto zmes som si rozdelila na polovicu. V jednej polovici som obalila ružičkový kel a s druhou polovicou som potrela lososov.

Ružičkový kel som si pred zapekaním opiekla ešte na panvici s troškou olivového oleja, aby zmäkol (cca 10-15 minút). Pri opekaní som dolievala postupne víno.

Do zapekacej misy som poukladala ružičkový kel a na vrch poukladala lososov. Piekla som cca 15-20 minút, dokiaľ losos nebol upečený a ružičkový kel mäkký. Podávame s plátkom citrónu.

Dobrú chuť! 🙂