Pikantná zeleninová panvička s hovädzím mäsom a strateným vajcom

Info:

1 porcia
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 20 minút
Príprava spolu: 30 minút
1 porcia obsahuje:
360 kcal
Sacharidy: 24 g
Tuky: 16 g
Bielkoviny: 24 g

Úvod:

Krehké kúsky hovädzieho mäsa, dusená zelenina, stratené vajce. Jednoduché a výdatné jedlo s vysokým obsahom bielkovín – a to z jednej panvičky! 🙂 Čo viac dodať? Stačí sa už len pustiť do prípravy!

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● med/javorový sirup/agave - 1 ČL -
● mleté čierne korenie - - - -
● čerstvá bazalka - - - -
● baklažán - 1/2 ks -
● paradajka - 1 ks -
● vajce - 1 ks -
● cesnak (strúčik) - 1 ks -
● paradajková salsa - 1-2 PL -
● mleté chilli - - - -
● olivový olej - - - -
● ocot - 1/2-1 ČL -
● mletá červená paprika - - - -
● tahini pasta - 1 ČL -
● červená cibuľa nakrájaná najemno - 1/2 ks -
● trocha zeleninového vývaru - na podliatie - -
● hovädzie mäso chudé - 70 g -

Postup:

Baklažán som si nakrájala na malé kocky a na 25 minút som ho vložila do misi so studenou vodou a troškou soli. Po 25 minútach som zliala vodu a baklažán dala bokom.

Na panvici som si rozohriala olivový olej a opiekla domäkka najemno nakrájanú cibuľu spolu s cesnakom. Potom som pridala hovädzie mäso a za stáleho miešania ho opiekla, asi tak 5-7 minút. Následne som pridala baklažán, dochutila zľahka soľou, mletým čiernym korením, mletou červenou paprikou a pod pokrievkou dusila 20-25 minút (občas podlejeme vývarom, aby nám zmes neprihorela). Potom som pridala paradajku nakrájanú na kúsky, paradajkovú omáčku, trocha medu, tahiny pastu, bazalku a dusila ďalej ešte pár minút a dáme chvíľku na bok.

Stratené vajce som si pripravila nasledovne. Vajce som si rozbila do malej misky. V hrnci som si priviedla vodu k varu, pridala trochu octu a soli. Následne som plameň stíšila na minimum, lyžičkou vytvorila v strede vír a do víru vyliala vajce (ak chcete, aby sa žĺtok vnútri roztekal, varte 2-3 minúty a opatrne vyberte).

Na tanier som naservírovala baklažánovú zmes s hovädzím mäsom, posypala trochu s mletým chilli, na vrch uložila stratené vajce a nakrojila ho (po rozkrojení sa krásne roztečie).

Dobrú chuť.