Ovsená galetka s čučoriedkami a tvarohom

Info:

10 ks
Predpríprava: 20 minút
Príprava: 35 minút
Príprava spolu: 55 minút
1 ks obsahuje:
175 kcal
Sacharidy: 16 g
Tuky: 10 g
Bielkoviny: 6 g

Úvod:

Ak hľadáte nový spôsob, ako využiť čučoriedky, skúste tento svieži dezert! Krásne roztekajúce sa čučoriedky v tvarohu zabalené v krehkom a sladkom ceste, to je táto galetka. 😉
Do cesta som použila ovsené vločky pomleté na múku a celý mak. Mak mu dodáva ľahkú chrumkavosť a nečakanú chuť. Ak nemáte momentálne čučoriedky, môžete použiť akékoľvek sezónne ovocie. Galetka je univerzálna a sezónna-stačí stočiť okreje cesta a stred naplniť od rôznych bobúľ, rebarbory až po jesenné jablká!
Viem, že tento dezert budem robiť znovu a znovu. Je geniálny. Hlavne na jar a leto. 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

štipka - - soľ
1 ČL - mletá škorica
2 PL - med/javorový sirup/agave
1 a 1/2 šálky - ovsené vločky
2 PL - voda
1/2 šálky - kokosový olej, studený
1 a 1/2 PL - nepomletý mak
2 PL - med/javorový sirup/agave
1 ČL - vanilkový extrakt
1 ks - vaječný bielok
3/4 šálky - čučoriedky
1 šálka - odtučnený tvaroh jemný

Postup:

Cesto- Ovsené vločky som si v mixéri rozmixovala na jemnú múku. Ovsenú múku som premiestnila do misky spolu s makom, škoricou a soľou. Potom som pridala studený kokosový olej rozdrobený na malé kúsky, ktorý som prstami spracovala do cesta. Nakoniec som pridala ostatné suroviny a vypracovala tuhšie cesto. Cesto som zabalila do potravinárskej fólie a dala odpočívať do chladničky aspoň na 15 minút. Zatiaľ som si pripravila plnku.

Plnka- Všetky suroviny som si jednoducho vymiešala v miske dohladka.

Rúru som si rozohriala na 200 stupňov a okrúhlu formu (priemer cca 20 cm) vyložila papierom na pečenie. Cesto som prstami roztlačila po celej ploche formy a do stredu rozotrela plnku (okraje, ktoré sa budú zahýbať nechajte čisté). Nakoniec som na vrch poukladala čučoriedky a zapekala 30-35 minút, dokiaľ okraje neboli zľahka hnedé.
Pred krájaním nechajte mierne vychladnúť.

Dobrú chuť. 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy