Nízkosacharidové cukinové casserole

Info:

4 porcie
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 50 minút
Príprava spolu: 55 minút
1 porcia obsahuje:
203 kcal
Sacharidy: 10 g
Tuky: 9 g
Bielkoviny: 15 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Ľahké cukinové casserole, ktoré sa stane vašim obľúbeným letným jedlom. Nevyžaduje si žiadne veľké nákupy! Recept sa skladá iba z pár základných surovín, ale to neznamená, že toto jedlo bude nudné a bez chuti. ;)Ja som si veľmi obľúbila cukinu strúhať na rezance, ale pokojne ju môžete len tak nahrubo nastrúhať.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

- - - soľ
- - - mleté čierne korenie
3 a 1/2 šálky - nastrúhaná cukina
3 PL - strúhaný parmezán
3 ks - vajce
- - - granulovaný cesnak
- - - hrsť nasekanej čerstvej bazalky
1/2 šálky - strúhaný parmezán
1/2 šálky - nastrúhaná mozzarella light
1/4 šálky - kukuričná strúhanka

Postup:

Rúru som si predhriala na 180 stupňov a zapekaciu misu v tvare štvorca (veľkosť použite podľa toho, aký vysoký chcete mať výsledok, odporúčam menšiu a hlbokú) vymazala olivovým olejom.

Cukinu som si nastrúhala na rezance, premiestnila do misky a zľahka osolila (aby pustila prebytočnú vodu). Po chvíľke som vodu z cukiny zliala (môžete aj mierne vyžmýkať) a primiešala zvyšné suroviny na cukinový základ. Zmes som vyliala do zapekacej misy a vrch som posypala kukuričnou strúhankou (môže byť aj celozrnná) a syrom.

Vrch zapekacej misy som zakryla alobalom a piekla 30 minút. Potom som alobal odstránila preč a dopiekla ešte 10-15 minút dozlatista. Po miernom vychladnutí som zapekanú cukinu nakrájala na 4 rovnomerné porcie.

Servírujeme s čerstvým šalátom.

Dobrú chuť.

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy