Letný quinoa tart s paradajkami a pórom

Info:

8 ks
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 70 minút
Príprava spolu: 80 minút
1 ks (cca 100g) obsahuje:
100 kcal
Sacharidy: 15 g
Tuky: 4 g
Bielkoviny: 4 g

Úvod:

Ľahký a zároveň výdatný letný koláč z farebnej quinoi, póru a slnečných paradajok. 😉 Chutný, vegetariánsky, bezlepkový, nízkokalorický a zároveň sezónny! Quinoa je fantasticky chrumkavá, zatiaľ čo plnka veľmi jemná. Všetko spolu krásne ladí a tvorí úžasné jedlo do letných dní.
Odporúčam podávať s čerstvým rukolovým šalátom. 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Quinoa základ:
● soľ - - - -
● olivový olej - 1 PL -
● vajce - 1 ks -
● zeleninový vývar - 1 šálka -
● farebná quinoa - 1/2 šálky -
Plnka:
● soľ - - - -
● mleté čierne korenie - - - -
● paradajky - 3 ks -
● cesnak (strúčik) - 2 ks -
● vaječný bielok - 2 ks -
● hrsť čerstvej bazalky - - - -
● olivový olej - - - -
● strúhaný parmezán - 50 g -
● stredne veľký pór - 1 ks -

Postup:

Quinoa základ- Quinou som si uvarila v zeleninovom vývare domäkka. Uvarenú quinou som nechala vychladnúť, a potom k nej primiešala ostatné suroviny a dala bokom.
Plnka- Pór s paradajkami som si nakrájala na kolieska. Na panvici som si rozohriala trochu olivového oleja, pridala najemno nakrájaný cesnák a chvíľku opiekla. Následne som pridala pór nakrájaný na kolieska, dochutila korením, soľou a miešala, dokiaľ pór mierne nezmäkol. Vedľa v miske som vymiešala vajce so strúhaným parmezánom a nakrájanou bazalkou a zľahka primiešala paradajky a pór.

Rúru som predhriala na 200 stupňov a dno okrúhlej zapekacej formy (26 cm) som vyložila papierom na pečenie. Zmes z quinoi som celú vysypala do formy, popritláčala po celej ploche aj po okrajoch a dala predpiecť na 15 minút. Nakoniec som pridala zeleninovú plnku, posypala extra parmezánom a zapekala 30 minút.

Dobrú chuť.